تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311732 تاریخ : 1396/09/29-15:29:44
,17,23,
پرداخت مالیات و تحقق بودجه

یادداشت

پرداخت مالیات و تحقق بودجه

بانک و صنعت؛ موفقیتهای ملل مختلف دنیا همواره در گرو آگاهی و رشد فرهنگ که بسترساز همدلی و اتحاد هستند بوده است. برهمین اساس ، به جرات می توان گفت دولتهایی موفق بوده اند که در عرصه زمامداری و حکومت و اداره کشورشان بازوان قدرتمند آگاهی و فرهنگ را به خدمت گرفته اند.

تسلط بر امور و ایجاد امکانات عمومی و ادای مطالبات مردمی از دشوارترین بخشهای حکومتی است که علاوه بر بهره مندی از هوش و توانایی مدیریتی نیازمند صرف بودجه می باشد. با همین هدف است که در هر کشوری تهیه قانون بودجه و ارائه آن برای تصویب ، مستلزم صرف وقت و انرژی و بررسیهای کارشناسی است و می توان گفت مهمترین وظیفه و دغدغه هر دولتی تا زمانیکه بر اریکه قدرت است تنظیم هوشمندانه بودجه کشور و تعیین منابع آن است تا بدین وسیله بتواند از عهده اجرای پروژه های تعریف شده و وظایف محوله به خوبی برآمده و محبوبیت عامه را کسب نماید.
در کشور ما هم بحث بودجه و منابع تامین آن چند سالی است که در صدر امور حکومت و دولتها قرار گرفته است . منابع نفتی که در سالهای گذشته خواب راحتی را برای دولتمردان فراهم کرده بود رو به اتمام است و در کنار آن فشارها و تحریمهای اجانب با استفاده از ایجاد نوسان در قیمت نفت، مسئولین را بر آن داشته که برنامه ریزیهای منسجمی برای کاهش اتکا دولت به در آمدهای نفتی داشته باشند.
افزایش سهم مالیات در بودجه ، نشانگر اهمیت و نقش تعیین کننده مالیات در اداره کشور و ادامه پروژه ها و طرحهای پیش بینی شده و در دست اقدام می باشد.طی چند سال اخیر و با شکل گیری سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان متولی سیستم مالیاتی کارهای ارزشمندی در جهت ترویج و ارتقای فرهنگ مالیاتی در افکار عمومی و بین آحاد مردم جامعه صورت گرفته که البته نتایج مطلوبی را به همراه داشته است.
تلاش مسئولین سازمان امورمالیاتی برای تهیه دستورالعملها و بخشنامه هایی که موجب تسهیل و تسریع در انجام امور مالیاتی و رفاه و آسایش مودیان گردد جملگی با هدف تکریم مراجعه کنندگان و افزایش اعتماد و رضایت آنها بوده است.
هدف از انجام تمام این اقدامات ، تکریم مودیان به صورت اخص و نیز ادای احترام به همه مردم کشور می باشد زیرا این مردم هستند که با مشارکت در پرداخت مالیات ، دولت را یاری می کنند تا در راه خدمتگزاری و انجام وظایف مربوط به اداره کشور موفق شود.
ارتقای فرهنگ مالیاتی وافزایش مشارکت مردم در امر پرداخت مالیات ، موجب تامین هزینه های جاری و عمرانی کشور خواهد شد و این همان اصل همدلی و همزبانی است که رهبر انقلاب بر آن تاکید کرده اند .
ادامه این همکاری و همراهی دولت و مردم ، سرسبزی و آبادانی کشور و در نهایت سربلندی و افتخار ایران و ایرانی را در پی خواهد داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران