زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490188 تاریخ : 1398/06/09-13:40:22
,17,22,
پرداخت مالیات نوعی عبادت است

امام جمعه شهرستان خلخال:

پرداخت مالیات نوعی عبادت است

امام جمعه شهرسان خلخال گفت: نقش مالیات در این زمان مهم است و پرداخت آن نوعی عبادت محسوب می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان امور مالیاتی، حجت السلام و المسلمین اسدی، امام جمعه شهرستان خلخال از توابع استان اردبیل در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان امورمالیاتی شهرستان خلخال، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آنان گفت: مالیات در تمام جوامع مورد توجه حکومت هاست و بایستی نظام مالیاتی بستری فراهم کند تا هم مردم در پرداخت مالیات دچار زحمت نشوند و هم عادلانه و متکی بر مدارک و مستندات باشد و موارد و مصادیق هزینه کرد مالیات نیز بطور مبسوط در کشور اطلاع رسانی شود.
در ادامه، نوع پرور، مدیرکل امورمالیاتی اردبیل، به بیان اهمیت وصول درآمدهای مالیاتی پرداخت و گفت: لازمه تحول در نظام اقتصادی کشور تحول نظام مالیاتی است و تحقق عدالت اجتماعی در سطح جامعه درجریان این تحولات امکانپذیر می باشد. 
وی پویایی نظام مالیاتی را مهم دانست و اظهار داشت: از این طریق میتوان جلوی فساد مالی را گرفت و اگر این امر محقق شود مسلما از فرار مالیاتی جلوگیری بعمل خواهد آمد.
مدیر کل امور مالیاتی اردبیل گفت: در سال 1397 مبلغ 369 میلیارد تومان مالیات در سطح استان وصول شده و 97 میلیارد تومان نیز وصولی عوارض ارزش افزوده می باشد که به شهرداریها و دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری و نیز مناطق عشایری پرداخت شده است و جمع عوارض پرداختی به شهرداریهای شهرستان خلخال در سال97 نزدیک به 70میلیارد ریال بوده است.
نوع پرور افزود: درآمد پایدار میتواند از محل درآمدهای مالیاتی باشد چرا که درآمدهای مالیاتی به منابع داخلی متکی است و آثار و برکات مالیات در تمامی سطوح جامعه از جمله عمران و آبادانی، بهداشت و درمان، آموزش و امنیت و ... قابل مشاهده است.
وی اظهار داشت: به موجب ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم تمامی دستگاههای اجرایی موظفند میزان خرید و فروش هرگونه قرارداد خود را بصورت سه ماهه و فصلی به سازمان امور مالیاتی اعلام نمایند و این اطلاعات در بانک اطلاعاتی سازمان ساماندهی و در حسابرسی مالیاتی مورد استفاده قرار می گیرد.
نوع پرور با اشاره به پاکدامنی منابع انسانی گفت: پاک نفس بودن کارکنان از عنایات و الطاف خداوندی است که صادقانه در خدمت به مردم شریف و اعتلای نظام اقتصادی گام برمیدارند.
وی در خاتمه گفت: امروز نظام مالیاتی در تقابل با نظام تهدید و تحریم است و مسلما همراهی و تعامل بین قوا و نیز دستگاههای اجرایی و احساس مسئولیت آنها می تواند نقشه های دشمن را خنثی نماید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران