صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515191 تاریخ : 1399/04/11-12:55:20
,11,
پرداخت تسهیلات 3.5 میلیاردتومانی دولت به بخش حمل و نقل

پرداخت تسهیلات 3.5 میلیاردتومانی دولت به بخش حمل و نقل

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از پرداخت تسهیلات سه هزار و 500 میلیارد تومانی با سود 12 درصد از چند ماه آینده به بخش حمل و نقل خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد توضیح داد: برای حفظ صنعت حمل و نقل در تمامی حوزه ها نیاز به کمک بوده است بر اساس تصمیماتی که در ستاد هماهنگی دولت اتخاذ شد، قرار بر این شد که تسهیلاتی برای کمک به این بخش در نظر گرفته شود.

وی افزود: ما در حوزه هوایی از اواخر سال گذشته محدودیت های پروازی داشتیم، تردد با خطوط راه آهن کاهش یافت، در بخش دریایی نیز تقریبا عدم تردد داشتیم و در بخش جاده ای نیز از سوی ستاد مبارزه با کرونا محدودیت هایی اعمال شد بنابراین برای کمک به صنعت حمل و نقل باید تسهیلاتی در نظر گرفته می شد که بر این اساس 3هزار500 میلیارد تومان منابع برای این بخش اختصاص یافت.

وی گفته است: اکنون اعطای تسهیلات آغاز شده و در مرحله ارتباط شرکت ها و بانک ها و اخذ تضامین است که بعد از طی فرآیند بوروکراسی وام ها ارائه خواهد شد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات 3هزار و500 میلیارد تومانی با سود 12 درصد از چند ماه آینده آغاز می شود، افزود: علاوه بر این برای بخش جاده ای تسهیلات دیگری در نظر گرفتیم، به این ترتیب که وام 6 میلیون تومانی برای 113 هزار راننده جاده ای و 12 میلیون تومان نیز به شرکت ها با سود 12 درصد داده می شود.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات به شرط اشتغال خواهد بود، تصریح کرد: همه شرکت های حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی در چارچوب میزان کارکرد و جابجایی اولویت بندی شده اند و وام به آنها تخصیص داده می شود.

آدم نژاد گفت: با توجه به شواهد امر ما مدت زیادی باید با کرونا زندگی کنیم بنابراین باید برنامه ریزی صورت گیرد و نسبت به احیای صنعت حمل و نقل اقدام کنیم تا با حداقل ضرر این صنعت حفظ شود.

به گزارش ایرنا، با موافقت دولت تدبیر و امید در پی زیان زیاد شرکت های حمل و نقلی، تصمیم گرفته شد هشت هزار میلیارد تومان از بسته حمایتی دولت از کسب و کارها برای پشتیبانی به بخش حمل و نقل اختصاص یابد.

16 شرکت هواپیمایی که از اسفندماه سال گذشته با از دست دادن مسافران خود و کاهش سفرها ضررهای مالی زیادی دیدند این امکان را دارند تا برای دریافت تسهیلات کم بهره در سامانه کارا ثبت نام کنند.

به دنبال شیوع بیماری کرونا میزان کاهش سفرها در بخش هوایی بیش از 75 درصد، در بخش دریایی 99 درصد و در بخش های ریلی و جاده ای نیز بیش از 80 درصد اعلام شده است.

برنامه اصلی دولت ارائه تسهیلات معادل دو هزار و 400 میلیارد تومان برای جبران ضررهای ناشی از گسترش شیوع کرونا است، اما نکته مهم این است که ایرلاین ها در تاریخ هایی که کنسلی پروازها موجب بازپرداخت پول مسافران شده است، تعدیل نیرو نداشته باشند و لیست بیمه آنها در تاریخ های مدنظر بررسی خواهد شد.

واحدهای مشمول، باید لیست بیمه شاغلین مربوط به اسفندماه 98 را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند.

همچنین در پرداخت تسهیلات، اولویت با واحدهایی است که لیست بیمه شاغلین مربوط به فروردین 99 تا پایان اردیبهشت 99 را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران