صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517747 تاریخ : 1399/05/23-11:22:44
,2,22,
پرداخت بیش از 2000 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 5000 فقره پرونده توسط بانک توسعه تعاون استان اردبیل

پرداخت بیش از 2000 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 5000 فقره پرونده توسط بانک توسعه تعاون استان اردبیل

بانک توسعه تعاون استان اردبیل در کنار سایر خدمات بانکی بیش از 2000 میلیارد ریال تسهیلات از اول سال گذشته تاکنون در قالب نزدیک 5000 پرونده پرداخت کرده است بطوریکه میزان تسهیلات پرداختی این بانک در استان در سال 1398 نسبت به سال قبل حدود 85 درصد رشد داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، عادل کریمی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل گفت: بانک توسعه تعاون استان اردبیل طی چهار مرحله سهمیه ابلاغی از محل قرارداد عاملیت اشتغال پایدار روستایی و عشایری حدود مبلغ 600 میلیارد ریال تسهیلات به تعداد بیش از 560 فقره پرونده مصوب و پرداخت کرده است که نزدیک به 130 میلیارد ریال آن در قالب 340 فقره برای معرفی شدگان نهادهای حمایتی از قبیل کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شده است.

وی میزان تسهیلات پرداختی از محل بند "ب" تبصره 16 به معرفی شدگان نهادهای حمایتی را حدود 110 میلیارد ریال به تعداد 350 فقره اعلام کرد و اظهار نمود: در این راستا دو شعبه در استان اردبیل به جهت تسریع و بیشترین پرداختی جزو شعبه های برتر کشور معرفی شده است به طوری که مجموع پرداختی این بانک در استان اردبیل برای معرفی شدگان کمیته امداد از محل مذکور نزدیک به 19 درصد تسهیلات پرداختی بانک در سطح کشور می باشد.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل میزان تسهیلات پرداختی به مشاغل خانگی را 284 فقره حدود 29 میلیارد ریال اعلام و تصریح نمود: کل اعتبار ابلاغی نیز در این بخش توسط این بانک در استان جذب شده است.

وی همچنین بیان داشت: با توجه به رسالت توسعه ای و وظیفه تخصصی این بانک از بخش تعاون بیش از 75 درصد تسهیلات پرداختی این بانک در استان در اختیار اعضاء و تشکل های تعاونی قرارگرفته است.

وی تأکید کرد: بانک توسعه تعاون به عنوان بانک پیشرو در صدور اسناد خزانه اسلامی نوع اول در راستای تسویه مطالبات پیمانکاران از دستگاه های دولتی است که در این خصوص نزدیک به 32 میلیارد ریال از صدور مجوز به این بانک در این استان صادرشده است.

عادل کریمی همچنین میزان وام قرض الحسنه پرداختی ازدواج این بانک به زوجین را تاکنون 136 میلیارد ریال به تعداد 738 فقره اعلام کرد و افزود: بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از بانوان استان از ابتدای سال گذشته تاکنون نزدیک به 375 میلیارد ریال به تعداد 1400 فقره پرونده از منابع مختلف تسهیلات پرداخت کرده است.

وی اعلام نمود: بانک توسعه تعاون استان اردبیل هم زمان با سالروز تأسیس بانک، 6 درصدی وجه التزام تسهیلات و 8 درصد وجه التزام ضمانت نامه های صادره مشتریان خود را درصورتی که تا تاریخ 30/07/99 بدهی خود را تسویه نمایند مورد بخشودگی قرار می دهد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود در شبکه تعاون استان، همکاری هرچه بیشتر بین تعاونی ها و بانک توسعه تعاون را عامل رشد و توسعه اقتصادی منطقه دانست و گفت: در سال جهش تولید تلاش مجموعه همکاران استان در جهت ارائه خدمات به کارآفرینان هست و با تمام توان در خدمت تولید و اشتغال خواهیم بود.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل حمایت از بخش گردشگری با توجه به پتانسیل استان را از برنامه های اساسی این بانک عنوان نمود و افزود: بیش از 200 میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان در بخش میراث فرهنگی و گردشگری استان مصوب و یا پرداخت شده است.

وی همچنین با اشاره به ابلاغ اعتبار مرحله پنجم اشتغال پایدار روستایی و عشایری این بانک در استان، حسب اولویت های اعلامی دستگاه های متولی بخشی، اقدامات مقتضی معمول خواهد شد.

وی همچنین میزان تسهیلات پرداختی این بانک از محل بند "الف" تبصره 18 قانون بودجه را حدود 220 میلیارد ریال در دو بخش کشاورزی و صنعت عنوان کرد و اظهار داشت: حسب هماهنگی های صورت گرفته مبلغ این تسهیلات افزایش خواهد یافت.

کریمی با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل و عقد تفاهم نامه مدیرعامل بانک با استانداری افزود: این بانک تأمین مالی اجرای فاز اول طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد سبلان را به مبلغ 600 میلیارد ریال بر اساس سازگار ماده (56) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از محل منابع داخلی بانک مصوب و در مرحله اخذ تضمین دولتی و سایر مراحل اداری و مالی مرتبط هست که در صورت ارائه تضمینات نسبت به عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات اقدام خواهد شد.

عادل کریمی در پایان از آمادگی این بانک برای ارائه خدمات اعتباری به شرکت های دانش بنیان خبر داد و تصریح کرد: بانک توسعه تعاون استان اردبیل مطابق بااستعداد و پتانسیل استان از شرکت ها و تعاونی های دانش بنیان حمایت می نماید و آماده ارائه خدمات اعتباری به آن ها می باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران