صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519647 تاریخ : 1399/06/26-17:58:00
,17,
پرداخت بیش از 11 هزار میلیارد تومان کارانه به بخش درمان

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

پرداخت بیش از 11 هزار میلیارد تومان کارانه به بخش درمان

رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: 5700 میلیارد تومان به عنوان معوقه های کارانه و پنج هزار و 650 میلیارد تومان برای فوق العاده های ویژه به بخش درمان کشور پرداخت شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، رضا عوض پورگفت: روز گذشته با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گزارشی از نحوه تخصیص معوقه های کارانه و فوق العاده های ویژه کارکنان کادر درمان را ارائه داد.

وی در این جلسه در پاسخ به سوالات نمایندگان درباره علت تاخیر در پرداخت کارانه کادر بهداشت و درمان، یادآورشد: کارانه باید از محل درآمد اختصاصی دانشگاه و ظرفیت و هزینه های جاری بیمارستان ها و کادر درمان از جمله پزشک و پرستار به عنوان حق العمل به کادر درمان اختصاص یابد.

به گفته عوض پور، شیوع ویروس کرونا منجر به کاهش درآمد اختصاصی دانشگاه ها شد، سازمان برنامه و بودجه، خود را مکلف به تامین آن می داند تا از محل بودجه عمومی، اعتبار کارانه آنان را تامین و با پرداخت به سازمان های بیمه گر یا پرداخت مستقیم به وزارت بهداشت، بر اساس شاخص های مورد عمل توزیع کند.

وی اضافه کرد: تاکنون سازمان برنامه و بودجه در سه نوبت مبلغ پنج هزار و 700 میلیارد تومان را به عنوان پرداخت معوقه های کادر درمان علوم پزشکی در اختیار وزارت بهداشت و درمان و سازمان بیمه سلامت قرارداده است.

رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دانشگاهای علوم پزشکی سراسر کشور، گفت: این سازمان ضمن افزایش ضریب 15 درصد سنواتی، نسبت به تامین اعتبار به منظور اعمال افزایش تا 50 درصد فوق العاده قانون مدیریت خدمات کشوری، اعتبار لازم را تامین کرده که ماهانه در احکام حقوقی کارکنان وزارت بهداشت و درمان اعمال و بوسیله خزانه کل کشور پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، این سازمان مصمم است تا اعتبار اجرای فوق العاده ویژه در احکام کارکنان علوم پزشکی که بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان است، در ماه های آتی تامین و اقدام نماید.

عوض پور با اشاره به طرح موضوع پرداخت منابع یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی به منظور مقابله با کرونا در جلسه دیروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: سازمان برنامه و بودجه تاکنون 440 میلیون یورو معادل حدود هفت هزار میلیارد تومان بوسیله بانک مرکزی به حساب خزانه داری کل کشور واریز کرده و همچنین نسبت به اختصاص آن به بخش بهداشت و درمان به میزان پنج هزار و 650 میلیارد تومان اقدام کرده و بقیه به منظور مقرری بیمه بیکاری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است.

وی یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور تامین نیروی انسانی بیمارستان های وزارت بهداشت از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون مجوز به کارگیری بیش از 22 هزار و 400 نفر به وزارت بهداشت داده شده که بخشی بوسیله آزمون جذب شدند و انتظار می رود فرایند جذب مابقی هم زودتر انجام شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران