در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515701 تاریخ : 1399/04/18-17:12:48
,8,
پذیره نویسی یک صندوق جدید بورسی از شنبه تا چهارشنبه هفته آینده

پذیره نویسی یک صندوق جدید بورسی از شنبه تا چهارشنبه هفته آینده

یک صندوق سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی از ابتدا تا آخرین روز کاری هفته آینده برای عرضه در فرابورس پذیره نویسی می شود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازفرابورس ایران، این بازار از شنبه 21 تیرماه به مدت 5 روز کاری میزبان پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک در نماد «داریک» خواهد بود تا به گفته ابوالفضل شهرآبادی مدیر این صندوق، بازار سرمایه شاهد معرفی یک فرصت جدید سرمایه گذاری برای فعالان این بازار باشد.

به گفته ابوالفضل شهرآبادی یکی از ارکانی که نقش حیاتی برای توسعه بازار سرمایه ایفا می کند، نهادهای مالی هستند که از مهمترین آنها باید به شرکت های سبدگردانی اشاره کرد.

شهرآبادی با بیان اینکه این شرکت ها کانالی برای جذب سرمایه توسط افراد مبتدی و نیمه حرفه ای به سمت بازار سرمایه و تسهیل فرایند تشکل سرمایه هستند، افزود: در همین راستا شرکت سبدگردان داریک پارس که از سال گذشته مجوز فعالیت گرفته وارد این عرصه شده است و با تشکیل یک دارایی تحت مدیریت مناسب در ماه های گذشته تلاش می کند نقدینگی جذب شده را به سمت فرصت های سرمایه گذاری هدایت کند.

مدیرعامل شرکت سبدگردان داریک با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر در حال معرفی اولین صندوق سرمایه گذاری خود به بازار سرمایه است، ادامه داد: از شنبه تا چهارشنبه هفته آتی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک در بازار فرابورس پذیره نویسی می شود تا فرصت جدیدی برای سرمایه گذارای در اختیار فعالان بازار سرمایه قرار دهد.

شهرآبادی با اعلام اینکه این صندوق قابل معامله (ETF) و از نوع با درآمد ثابت است، بیان کرد: این نوع از صندوق ها عمده درآمد خود را در ابزارهای با درآمد ثابت مانند سپرده ها، گواهی های سپرده و اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کنند و تا 10 درصد از منابع خود را نیز می توانند به سرمایه گذاری در سهام اختصاص دهند.

او درباره ویژگی های این صندوق عنوان کرد: صندوق سرمایه گذاری اعتماد داریک 100 میلیارد تومانی است که حداقل باید 10 میلیارد تومان آن در پذیره نویسی خریداری شود.

به گفته شهرآبادی افرادی که ریسک پذیری کمتری دارند و نمی خواهند به طور جدی درگیر سهام شوند می توانند سرمایه گذاری خود را در صندوق های با درآمد ثابت قرار دهند؛ چرا که این صندوق ها به واسطه ریسک کم خود تقریباً سود تضمین شده ای دارند و معمولاً سود 20 درصدی را تأمین می کنند که می تواند یک زمینه مطمئن برای سرمایه گذاری افراد باشد.

لازم به ذکر است در جریان پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اعتماد داریک در بازار فرابورس حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی «نامحدود» و بازار معاملات ثانویه این صندوق، «بازار ابزارهای نوین مالی» است. تعداد واحدهای سرمایه گذاری قابل انتشار این صندوق نیز 100 میلیون واحد بوده و حداقل و حداکثر تعداد واحدهای سرمایه گذاری عادی قابل پذیره نویسی «داریک» به ترتیب 9 و 99 میلیون واحد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 166
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران