در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518457 تاریخ : 1399/06/05-13:17:47
,17,
پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی آغاز شد

پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی آغاز شد

دومین مرحله از عرضه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ETF (دارا دوم) از امروز آغاز و تا 19 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش بانک و صنعت، واگذاری سهام شرکت های دولتی از مهمترین اقدامات دولت برای رشد اقتصادی کشور تلقی می شود که به گفته سخنگوی دولت این واگذاری ها منجر به سرمایه گذاری های مجدد در اقتصاد و صنعت خواهد شد و عامل اصلی برای رونق تولید، افزایش اشتغال و سرمایه گذاری های جدیدتر می شود.

سخنگوی دولت در اردیبهشت ماه و همزمان با پذیره نویسی نخستین مرحله از عرضه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ETF از عرضه مرحله دوم واگذاری ها از طریق این صندوق ها در بورس خبر داد و اعلام کرد: باقی مانده سهام دولت در پالایشگاه های اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس است که از اول تیرماه سال جاری آغاز شود.

زمان عرضه این صندوق به دلیل رویارویی با برخی از مشکلات بارها به تعویق افتاد و تا مرز منتفی شدن آن برای عرضه پیش رفت، این در حالیست که با توجه به جلسات برگزار شده و حل مشکلات ایجاد شده چندی پیش وزیر اقتصاد و دارایی به حاشیه های ایجاد شده در این زمینه خاتمه و از عرضه حتمی این صندوق در نخستین چهارشنبه شهریور ماه خبر داد.

به دنبال عرضه صندوق سرمایه گذاری ETF با سهام بانکی ها و بیمه ای ها که پذیره نویسی آن از اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشت، اکنون دومین مرحله از پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری (ETF) دارا دوم طبق وعده داده شده از سوی وزیر اقتصاد و دارایی از امروز (پنجم) شهریور ماه آغاز شده است.

در این عرضه طبق قانون بودجه سال 1399 کل کشور و مصوبات هیأت وزیران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری، بخشی از سهام خود در شرکت پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت تهران را از طریق سازمان خصوصی سازی (به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران) واگذار می کند.

نخستین مرحله از عرضه صندوق ETF با اقبال قابل توجهی همراه شد حال با توجه به رشد قابل توجه ارزش این صندوق در روزهای نخست معاملات، به نظر می رسد پذیره نویسی صندوق ETF دارا دوم به دلیل تخفیفات در در نظر گرفته شده از سوی دولت با استقبال گسترده ای از مردم روبرو شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران