در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514687 تاریخ : 1399/03/31-17:10:27
,8,
پذیرش شرکت های جدید، راه تعادل بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:

پذیرش شرکت های جدید، راه تعادل بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با پذیرش شرکت ها و بنگاه های اقتصادی جدید در بازار سرمایه می توانیم بازار بزرگتر اما متعادل داشته باشیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، حسن رضایی پور بازار سرمایه را تنها بازار شفاف موجود در کشور دانست و اظهار کرد: اگر روند سرمایه گذاری در چند سال گذشته را بررسی کنیم، در می یابیم بازارسرمایه به عنوان بازاری که اطلاع رسانی دقیق و شفافتری داشته در این مدت از دیگر بازارها پیشی گرفته، بدین ترتیب در جذب سرمایه های مردمی نسبت به بازارهای رقیب موفقتر عمل کرده است.

وی افزود: البته دولت ها نیز همیشه از بورس حمایت می کردند؛ در این مسیر حمایت های اندک دولت با عرضه اسناد خزانه آغاز شد و این اواخر به بزرگترین هلدینگ های دولتی مانند شستا رسید. عرضه سهام این شرکت بزرگ دولتی، روند سرمایه گذاری در بازار سرمایه را تغییر داد و درواقع به عمق بورس ایران اضافه کرد.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سرعت تزریق نقدینگی به بازار سرمایه به اندازه ای است که باید زیرساخت های لازم برای حفظ این میزان را تقویت کرد تا این بازار به طور پایدار باقی بماند و صعود آن ادامه دار باشد؛

وی ادامه داد: همچنین حجم عظیمی از پروژه های نیمه تمام در کشور وجود دارد که می توان از طریق بازار سرمایه بخشی از نقدینگی مورد نیاز آنها را تامین کرد. بازار سرمایه با نقدینگی روبرو است که باید آن را مولد نامید که می تواند سرآغازی برای سرمایه گذاری مستقیم در تولید کشور، منفعت سرمایه گذار و سرمایه پذیر و سدی در برابر تورم اقتصادی باشد.

رضایی پور در ادامه به جهش قیمت سهام اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد برای جلوگیری از رشد غیر منطقی سهام باید پذیرش شرکت ها و بنگاه های اقتصادی را آسان تر کرد، از این رو می توانیم بازار بزرگتری داشته باشیم نه بازار گران تر.

این کارشناس بازار سرمایه به مهمترین ریسک موجود در شرایط فعلی اشاره کرد و گفت: به عقیده بنده خروج سرمایه از بورس یا عدم پاسخگویی به نیاز سرمایه گذاران مهمترین ریسک برای بازار است، بنابراین باید زیرساخت لازم برای حفظ پول را به سرعت تقویت کرد.

رضایی پور در خصوص آزادسازی سهام عدالت نیز بیان کرد: دارندگان سهام عدالت از قشری هستند که شاید با مسایل بورسی آشنا نباشند، بنابراین اطلاع رسانی در خصوص سهام عدالت باید افزایش پیدا کند، آزادسازی موجب نقدشوندگی این سهام و آگاه سازی مردم از ثروت خود می شوند، این اقدام نیز مانند سایر طرح های حمایتی موجب رشد دوباره بازار خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران