صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518830 تاریخ : 1399/06/12-17:23:01
,5,
پایش ویروس کووید 19 در فاضلاب و پساب استان تهران

یک مقام مسئول خبر داد:

پایش ویروس کووید 19 در فاضلاب و پساب استان تهران

معاون نظارت بر بهره برداری آبفا، از پایش ویروس کووید 19 در فاضلاب و پساب استان تهران خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محمدرضا کرمی نژاد، معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: پایش ویروس کووید 19 در محیط های آبی مانند آب خام و تصفیه شده، فاضلاب خام شهری و پساب توسط آزمایشگاه مرجع آب و فاضلاب استان تهران در حال انجام است. هم اکنون مطابق یک برنامه منظم، همه تصفیه خانه های فاضلاب شهری (فاضلاب خام ورودی و پساب) پایش می شوند.

وی افزود: از همان ابتدای شیوع ویروس کووید 19 به منظور اطمینان از سلامت آب آشامیدنی نیز آب خام ورودی به تصفیه خانه های آب، آب تصفیه شده خروجی از تصفیه خانه های آب و آب آشامیدنی شبکه توزیع به طور مستمر پایش می شود. وجود ویروس کرونا در فاضلاب مناطق مسکونی، بیمارستان ها و مجتمع های پرجمعیت نشان می دهد افراد مبتلا به این بیماری در آن محدوده حضور دارند.

به گفته این مقام مسئول، با پایش و شناسایی بقایای ویروس کووید 19 در فاضلاب شهری بر گردش این ویروس در جامعه نظارت می شود و می تواند برای برنامه ریزان حوزه بهداشت و سلامت به عنوان نخستین مرحله برای مقابله با ویروس به کار رود.

کرمی نژاد اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال حاضر طبق آخرین استانداردهای سازمان جهانی بهداشت در خصوص رهنمودهای شناسایی ویروس کووید 19 در آب، فاضلاب خام و پساب روش شناسایی ویروس کووید 19 در آزمایشگاه های مرجع آبفای استان تهران توسط متخصصان پیاده سازی و معتبرسازی شده است و انجام «آزمون مقایسه های بین آزمایشگاهی» برای پایش ویروس کووید 19 نیز با آبفای استان البرز در حال انجام است.

وی گفت: مقایسه های بین آزمایشگاهی، آزمون های انجام شده روی نمونه آزمون های یکسان یا مشابه، توسط دو یا چند آزمایشگاه است و این شانس را در اختیار آزمایشگاه ها قرار می دهد تا علاوه بر اعتبار بخشی به نتایج آزمایشگاهی، سیستم آزمایشگاهی خود را پایش و خطاهای نظامند (سیستماتیک) را شناسایی و رفع کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران