در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522787 تاریخ : 1399/09/05-17:52:28
,15,
پایشگر هوشمند ابزاری نوین برای نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی

پایشگر هوشمند ابزاری نوین برای نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، با توجه به رشدسریع استفاده از اینترنت و راه اندازی کسب وکارهای اینترنتی، یکی از مهمترین دغدغه های حاکمیت، ساماندهی و نظارت بر بسترهای موجود در اینترنت است. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به عنوان متولی ساماندهی و نظارت بر کسب وکارهای اینترنتی، با ایجاد درگاه یکپارچه نظارت توانسته کسب وکارها را بصورت متمرکز پایش نموده و تا حد زیادی از وقوع تخلفات معاملاتی قابل انجام در اینترنت پیشگیری نماید. در مواردی نیز با همکاری دستگاه های ناظر، موجب بازدارندگی از انجام تخلفات گردیده و لذا استفاده از ربات پایشگر هوشمند یکی از مصادیق چابکی و موفقیت در این حوزه است.

یکی از قابلیت های پایشگر هوشمند، استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری عمیق ماشین و همچنین الگوریتم های پردازش تصویر در اجرای سناریوهای تخلف در کسب و کارهای اینترنتی است که تا کنون 8 سناریوی تخلف با این روش پیاده سازی و اجرایی شده است:

1) ارائه کالا و خدمات ممنوعه

2) فعال بودن درگاه پرداخت کسب و کارهای فاقد نماد اعتماد الکترونیکی (نمادهای تعلیق شده)

3) جعل نماد اعتماد الکترونیکی

4) عدم بارگذاری وب سایت کسب وکارها

5) انتقال وبسایت کسب وکارهای بدون نماد اعتماد الکترونیکی بر روی وب سایت کسب وکارهای نماددار

6) فیشینگ در کسب وکارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی

7) عدم تطابق کالا و خدمات ارائه شده با اظهار طبقه بندی مورد نظر کسب وکار

8) عدم تطابق شخصیت حقیقی یا حقوقی اظهار شده با شخصیت ارائه شده در وب سایت کسب و کار

بطور خلاصه، تا کنون حدود 325 هزار کسب وکار با سناریوهای تخلف فوق الذکر پایش شده اند که 2850 کسب وکار متخلف شناسایی شده و در نهایت نماد اعتماد الکترونیکی 1266 کسب و کار تعلیق گردیده است.

با توجه به نیازهای نظارتی کسب وکارهای اینترنتی و پویایی بستر فعالیت آنها، همچنان سناریوهای دیگری برای شناسایی تخلف در حال پیاده سازی می باشد با این هدف که هرچه بیشتر بتوان با استفاده از هوش مصنوعی، نیاز به پایش انسانی را کاهش داده و درصد خطای نظارت را تا حد ممکن به حداقل رساند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران