همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518663 تاریخ : 1399/06/10-17:03:54
,5,4,
پایبندی عراق به توافق اوپک پلاس افزایش یافت

در ماه اوت؛

پایبندی عراق به توافق اوپک پلاس افزایش یافت

صادرات عراق در ماه اوت تاکنون با کاهش روبه رو بوده است و تولید نفت این کشور در دوره مورد برسی نیز کمتر از سهمیه اش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس بود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، براساس داده های مربوط به حمل ونقل و منابع صنعتی، صادرات نفت خام عراق تاکنون در ماه اوت کاهش یافته است و این شرایط نشان می دهد دومین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، پایبندی بیشتری به سهمیه اش در توافق کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک پلاس) داشته است.

میانگین ارقام مؤسسه ردیابی محموله نفتکش های پترولوجستیکز و داده های رفینیتیو ایکون نشان داد صادرات جنوب عراق تا 25 اوت (چهارم شهریورماه) کاهش یافته و به 2 میلیون و 630 هزار بشکه در روز رسیده است.

این مقدار، 40 هزار بشکه در روز از رقم رسمی صادرات جنوب عراق در ژوئیه که 2 میلیون و 670 هزار بشکه در روز بود، کمتر است.

ائتلاف اوپک پلاس از ابتدای ماه اوت توافق کاهش تولید روزانه 9 میلیون و 700 هزار بشکه ای خود را تسهیل کرد، زیرا تضعیف تقاضای ناشی از بحران ویروس کرونا در حال احیاست.

عراق به دلیل اجرا نکردن کامل تعهدهای خود در ماه های گذشته، همچنان در حال کاهش تولید برای جبران تخطی در ماه های گذشته است.

دانیل گربر، مدیر اجرایی پترو لجستیکز در این باره گفت: عراق در حال ثبت بیشترین سطح پایبندی ماهانه خود در سال جاری میلادی است.

وی افزود: با این حال، این کشور هنوز هم برای جبران مازاد عرضه خود در ماه های گذشته به تشدید کاهش تولید قابل توجهی نیاز دارد.

عراق در هفتم اوت (17 مردادماه) اعلام کرده بود برای جبران تولید بیش از حد خود در سه ماه ابتدایی توافق، تولید خود را در هر دو ماه اوت و سپتامبر، روزانه 400 هزار بشکه دیگر کاهش خواهد داد.

بغداد گاهی در توافق های پیشین اوپک پلاس کمترین میزان پایبندی را داشت.

بیشتر صادرات عراق از جنوب این کشور انجام می شود. براساس داده های نفتکش ها و یک منبع صنعتی، صادرات نفت شمال عراق در ماه اوت اندکی کاهش یافته و به حدود 400 هزار بشکه در روز رسیده است.

به طور کلی و براساس میانگین برآوردها تاکنون، صادرات عراق از 25 اوت (چهارم شهریورماه) 80 هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

براساس محسبات رویترز، عراق در ماه ژوئیه حدود 73 درصد از سهمیه کاهش تولید خود را اجرا کرده است. به دلیل تعهد عراق برای جبران پایبند نبودن این کشور به توافق اوپک پلاس، سطح پایبندی بغداد به این توافق در ماه اوت افزایش یافته و به 106 درصد رسیده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران