همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349122 تاریخ : 1397/02/29-16:09:23
,5,
پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری را پشت سر گذاشتیم

مدیرعامل شرکت توانیر در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای:

پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری را پشت سر گذاشتیم

مدیرعامل توانیر در گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه ای با اشاره به این که پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری (فروپاشی شبکه) را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را برای تامین برق مطمن برای مشترکان به کار ببندیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازپاون، در این گردهمایی آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر طی سخنانی، با اشاره به افزایش تعهدات صنعت برق در اجرای برنامه ها و طرحهای مدیریت مصرف برق جهت گذر از پیک تابستان گفت: از شرایط امسال باید به عنوان یک فرصت جهت نهادینه کردن برنامه ها بهره برد.

کردی از مدیران عامل برقهای منطقه ای خواست تا از ظرفیت و نفوذ استانداران در هماهنگی با صنایع استفاده کنند تا آنها نیز جهت حضور در برنامه های تشویقی صنعت برق ترغیب شوند.

وی با اشاره به این که پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری (فروپاشی شبکه) را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: باید تمام تلاش خود را برای تامین برق مطمئن برای مشترکان به کار ببندیم.

وی همچنین به تامین منابع مالی و نقدینگی در شرکت‌ها اشاره و ضمن تشریح شرایط روز و جاری صنعت برق تاکید کرد: این موضوعات نباید باعث به چالش کشیدن مدیران صنعت و صرف دقت زیاد در شرکت‌ها شود.

مدت زمان پیک کشور به 500 ساعت افزایش می یابد
معاون راهبری شبکه برق کشور نیز در این گردهمایی به ارائه گزارشی از وضعیت شبکه برق در پیک سال گذشته و پیش بینی های انجام شده برای پیک امسال پرداخت و گفت: امسال پیش بینی ها بیانگر آن است که مدت زمان پیک کشور از 300 ساعت در سالهای گذشته به 500 ساعت افزایش خواهد یافت.

مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: رشد مصرف انرژی برق کشور در سال 96 به میزان 88/6 درصد رسید که در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است. 

وی ادامه داد: پیک شبکه سراسری در سال 96 به عدد 55443 مگاوات رسید که براساس پیش بینی ها امسال با رشد میانگین 5 درصد، به بیش از 58 هزار مگاوات خواهد رسید. 

وی با اشاره به بار ناشی از ورود وسایل سرمایشی به شبکه برق در تابستان گفت: به ازای هر یک درجه افزایش دمای هوا، 1500 مگاوات به مصرف برق در کشور افزوده می شود.

رجبی مشهدی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون هوای خنکی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده ایم اما انتظار داریم پیک اصلی، پس از پایان ماه مبارک رمضان خود را نشان دهد.

معاون راهبری شبکه برق کشور همچنین با تاکید بر رویت پذیرکردن طرحهای مدیریت مصرف گفت: سال گذشته طرح ذخیره عملیاتی و طرح خروج بار اضطراری اجرا شده و در بخش کشاورزی، رویت پذیری انجام شد.

در ادامه این گردهمایی، خوش خلق مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران به اقدامات انجام شده این شرکت و همچنین مشکلات و چالشهای پیش روی صنعت اشاره کرد و با ارائه اسلایدهایی از آمارهای منتشر شده از توانیر طی سالهای اخیر قیمت برق را بسیار تاثیرگذار بر مصرف در کشور اعلام کرد و گفت: در سال 90 با اعمال طرح هدفمندی یارانه ها رشد مصرف بسیار کاهش یافت و حتی تا 5/1 درصد رشد منفی را نیز شاهد بودیم که این مطلب بخوبی بیانگر این شاخص در مدیریت مصرف در کشور است.

همچنین سیدزمان حسینی معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر طی سخنانی به ارایه تجربه های جهانی در مدیریت مصرف و تقاضای برق پرداخت. سپس دکتر منظور معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی و امور مجامع، دکتر فرمد معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی، مهندس کرم رضائی معاون تحقیقات و منابع انسانی شرکت توانیر، دکتر فرخزاد مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مهندس متولی زاده مدیرعامل برق منطقه ای خراسان و مهندس کریمی مدیرعامل برق منطقه ای فارس به ارایه مطالبی درخصوص مسائل پیرامون صنعت برق کشور پرداختند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران