صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521500 تاریخ : 1399/07/28-10:12:58
,17,4,
پاندمی کرونا،16 تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا آسیب می زند

پاندمی کرونا،16 تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا آسیب می زند

تحقیقات جدید نشان می دهد اقتصاد آمریکا 16 تریلیون دلار از آثار مخرب پاندمی کرونا آسیب خواهد دید که این هم بر تولید و هم بر زندگی مردم اثر خواهد گذاشت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، تحقیقات جدید نشان می دهد اقتصاد آمریکا 16 تریلیون دلار از آثار مخرب پاندمی کرونا آسیب خواهد دید که این هم بر تولید و هم بر زندگی مردم اثر خواهد گذاشت.

در حالی که اغلب مطالعات انجام شده هزینه اقتصادی این ویروس را با تأثیر اقتصادی آن بر تولید ناخالص داخلی هر کشور بررسی می کنند، یک تحقیق که این هفته در مجله اتحادیه پزشکی آمریکا منتشر شده از روش متفاوتی استفاده کرده است.

مؤلفان این مقاله، وزیر خزانه داری سابق آمریکا، لارنس سامرز و استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد دیوید کاتلر، علاوه بر هزینه های خالص اقتصادی ضررهایی که آمریکا به علت مرگ بیماران کرونایی متحمل می شود را هم محاسبه کرده اند.

در حالی که تعداد مبتلایان آمریکا به 8 میلیون نفر نزدیک می شود و حدود 215 هزار نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند این اقتصاددانان معتقدند تا سال آینده تعداد مرگ ومیر ناشی از کرونا به 625 هزار نفر هم می رسد.

طبق محاسبات این اقتصاددانان، با در نظر گرفتن خسارت محافظه کارانه 7 میلیون دلاری مرگ هر آمریکایی به اقتصاد این کشور، خسارت تجمعی ناشی از مرگ ومیر کرونا به 4.4 تریلیون دلار خواهد رسید.

همچنین مؤلفان معتقدند با تأثیر منفی ای که ابتلاء به کرونا بر روی سلامتی افراد خواهد گذاشت و کاهش بهره وری آنها 2.6 تریلیون دلار دیگر در درازمدت به اقتصاد کشور خسارت وارد خواهد شد.

حتی افرادی که در معرض کرونا قرار نگرفته اند ممکن است به علت از دست دادن عزیزان خود و تنها ماندن در دوران قرنطینه به بیماری های روحی و روانی مبتلا شوند. طبق محاسبات این کارشناسان بیماری این افراد می تواند حدود 1.6 تریلیون دلار دیگر برای اقتصاد هزینه داشته باشد.

باقی ضرر ناشی از کرونا که حدود نیمی از آن را تشکیل می دهد به علت کاهش تولید تحت تأثیر رکود اقتصادی شدید می باشد. مؤلفان این مقاله از همان تخمین ضرر دفتر بودجه کنگره آمریکا استفاده کرده اند. طبق این تخمین تولید آمریکا به علت پاندمی کرونا در دهه پیش رو 7.6 تریلیون دلار کاهش خواهد یافت.

در پایان این تحقیق آمده است که ضرر ناشی از کرونا برای اقتصاد آمریکا بیش از 2 برابر هزینه کل جنگ هایی است که آمریکا پس از 11 سپتامبر 2001 به راه انداخته است، که این شما جنگ عراق و افغانستان و سوریه می باشد.

به این ترتیب کل ضرر ناشی از کرونا معادل 16 تریلیون دلار یا بیش از 90 درصد تولید ناخالص داخلی سالانه آمریکا می باشد که این به معنای این است که یک خانواده 4 نفره آمریکایی متحمل ضرری 200 هزار دلاری خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 150
محله ویلایی پرنیان طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران