در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522864 تاریخ : 1399/09/06-13:54:25
,5,
پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی متصل می شوند

پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی متصل می شوند

مجری پروژه احداث تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی گفت: پالایشگاه های گازی سایت 2 پارس جنوبی به تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی متصل می شوند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از شرکت نفت و گاز پارس، رضا فروزش اظهار کرد: تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی هم اکنون با دریافت خوراک از پالایشگاه های سایت یک پارس جنوبی با ظرفیت ذخیره سازی 4 میلیون بشکه میعانات گازی در حال بهره برداری است.

وی با اشاره به برنامه ریزی به منظور اتصال پالایشگاه های پارس 2 به مخازن ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی گفت: با تکمیل یک خط لوله 30 اینچ جدید که به همین منظور در حال اجراست، قابلیت دریافت میعانات گازی پالایشگاه های پارس 2 به این تأسیسات فراهم می شود.

مجری پروژه ساخت تأسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی با بیان اینکه نخستین مخزن ذخیره سازی میعانات گازی در این پروژه، اوایل سال 1398 و آخرین مخزن نیز بهمن ماه پارسال عملیاتی شد، افزود: هم اکنون این تأسیسات شامل 8 مخزن ذخیره سازی هرکدام با ظرفیت 500 هزار بشکه در حال بهره برداری است و روزانه 360 هزار بشکه میعانات گازی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس منتقل می شود.

فروزش به قابلیت های مهم این پروژه در دریافت و ارسال میعانات گازی به مبادی مصرف اشاره کرد و افزود: این پروژه افزون بر تأمین خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه پارس شیراز، می تواند روزانه تا سقف 600 هزار بشکه میعانات گازی را به منظور بارگیری به گوی های شناور شماره 1 و 2 در عسلویه برای صادرات ارسال کند.

وی با بیان اینکه این پروژه در قالب سه پروژه EPC توسعه و تکمیل شده است، گفت: در مجموع این سه قرارداد 200 هزار نفر ماه کار اجرا شده است.

مجری پروژه ساخت تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی درباره مقدار بهره مندی از توان داخل در هریک از این بخش ها گفت: در بخش EPC1 در مجموع حدود 50 درصد ساخت داخل و در بخش های EPC2 و EPC3 در حوزه های مهندسی، کالا و اجرا به طور کامل و صددرصدی از توان شرکت ها و متخصصان داخلی استفاده شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران