در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512420 تاریخ : 1399/02/20-09:08:58
,2,
پاسخ دهی به 99.5 درصد از تقاضای اخذ تسهیلات حمایتی

کارنامه یکساله تسهیلات دهی به آسیب زدگان ناشی از سیل فروردین ماه سال 98 منتشر شد

پاسخ دهی به 99.5 درصد از تقاضای اخذ تسهیلات حمایتی

پرداخت تسهیلات به 99.5 درصد از تقاضاهای معرفی شده به شعب سراسر کشور، منجر به ایجاد رضایت بخشی قابل توجه در هموطنان آسیب دیده در این حادثه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، بررسی روند یکساله حمایت بانک مسکن از سیل زدگان فروردین ماه سال 98 در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و سایر عقود حاکی از آن است که بانک مسکن از مجموع 37 هزار و 618 متقاضی اخذ تسهیلات ویژه سیل زدگان تا پایان فروردین ماه امسال که از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی به مدیریت شعب سراسر کشور معرفی شده اند به 37 هزار و 420 متقاضی تسهیلات پرداخت کرده است. به این معناکه این بانک توانسته در راستای حمایت و تسهیل شرایط سیل زدگان برای بازگشت به وضعیت قابل قبول برای زندگی، تا پایان فروردین ماه امسال به 99.5 درصد از متقاضیان پاسخ گویی مناسب در قالب پرداخت سریع و آسان تسهیلات داشته باشد.

براساس گزارش ارائه شده از سوی مدیریت شعب بانک مسکن در استان های آسیب دیده، بیشترین تقاضا برای اخذ تسهیلات در حوزه تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق مختلف شهری و روستایی بوده به طوریکه از ابتدای به جریان افتادن روند پرداخت تسهیلات در سال گذشته تا پایان فروردین امسال، 15 هزار و 959 فقره تسهیلات برای بازسازی اماکن روستایی و شهری اعطا شده است. در عین حال، حجم تسهیلات پرداختی برای بازسازی واحدهایی که به طور کامل تخریب شده اند در مناطق شهری معادل یک هزار و 280 فقره و در مناطق روستایی معادل 10 هزار و 525 فقره بوده است. نکته جالب آنکه بانک مسکن حوزه امور معیشتی و خرید لوازم ضروری زندگی نیز به پرداخت 9 هزار و 656 فقره تسهیلات قرض الحسنه و سایر عقود اقدام کرده است.

این بانک برای پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه سال 98 که در سه قالب بازسازی واحدهای مسکونی، تعمیر واحدهای مسکونی و همچنین تامین مایحتاج ضروری زندگی پیش بینی شده، اعتباری بالغ بر 950 میلیارد تومان به شعب استان های آسیب دیده ابلاغ شده است. جزییات عملکرد مدیریت شعب بانک مسکن در 22 استان سیل زده نشان می دهد ارزش کل تسهیلات پرداخت شده به سیل زدگان تا روزهای پایانی فروردین ماه امسال 802 میلیارد و 283 میلیون و 900 هزار تومان معادل 84 درصد اعتبار ابلاغی بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران