صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517780 تاریخ : 1399/05/23-16:40:41
,10028,
ویزیت 1050 مجروح در بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت

ویزیت 1050 مجروح در بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت

مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر ایران در بیروت از ویزیت رایگان و بشردوستانه هزار و پنجاه مجروح انفجار هولناک اخیر در بندر این شهر از سوی پزشکان داوطلب ایرانی در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد باقر محمدی که به بیروت اعزام شده، با اعلام این مطلب افزود: از روز شنبه 18 مرداد 99 که این بیمارستان به صورت رسمی فعالیت خود را برای ارائه خدمات متنوع درمانی به مجروحان انفجار اخیر، در منطقه ضاحیه در جنوب شهر بیروت پایتخت لبنان آغاز کرد، تا پایان روز چهارشنبه 22 مرداد 99 بیش از هزار و پنجاه نفر برای دریافت خدمات درمانی از جمله ویزیت پزشکان عمومی، ارتوپد، بیهوشی، جراح، اطفال، مغز و اعصاب، طب اورژانس و خدمات پرستاری از جمله انجام و تعویض پانسمان و بانداژ، جراحی های کوچک، تزریقات، بخیه، خارج کردن اجسام خارجی از چشم، دست و پا، آتل بندی، تزریقات و پانسمان به این بیمارستان مراجعه کرده اند.

وی توضیح داد: از زمان راه اندازی و احداث بیمارستان صحرایی سریع استقرار (RDH) جمعیت هلال احمر ایران در بیروت تا کنون پنج عمل جراحی فوریتی از جمله جراحی پیوند عصب، خارج کردن تومور بیرونی، ارتوپدی، خارج کردن اجسام خارجی ناشی از انفجار و نظایر آن در این بیمارستان انجام شده است.

مدیر بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر ایران در بیروت اضافه کرد: همچنین در مدت زمان یادشده بالغ بر 200 مورد پانسمان، بانداژ، آتل بندی دست و پا و شست و شوی زخم های مجروحان ناشی از انفجار هولناک بندر بیروت در این بیمارستان انجام شده است.

محمدی ادامه داد: در زمان حاضر بیشترین مراجعه کنندگان لبنانی به این بیمارستان صحرایی سریع استقرار (RDH) عموم مردم ناحیه ضاحیه در جنوب بیروت از جمله مجروحان انفجار اخیر، زنان، کودکان و سالمندان هستند که برای ویزیت رایگان، دریافت دارو و خدمات متنوع درمانی بذای بیماری های مزمن هستند.

محمدی با بیان اینکه نیمی از بیمارستان های بیروت در حادثه اخیر به شدت آسیب دیده و توان خدمت رسانی ندارند، گفت: این خدمات رسانی بیمارستان صحرایی هلال احمر در بیروت در حالی انجام می شود که بسیاری از این بیمارستان های این شهر به دلیل خسارت های وارده ناشی از انفجار درخواست کمک داده اند و برخی از این بیمارستان ها نیز مجبور شدند به خاطر ورود صدها نفر از مجروحان انفجار بیماران کرونایی خود را از بخش اورژانس تخلیه کنند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: به رغم تمام مشکلات در این شهر بحران زده پزشکان داوطلب هلال احمر به ویژه تیم جراحی و متخصصان در حال انجام جراحی و ارائه خدمات به مصدومان هستند و کادر درمانی در تخصص های داخلی، مغز و اعصاب، ارتوپد و پزشک عمومی در این بیمارستان صحرایی به ارائه خدمات می پردازند.

جمعیت هلال احمر در مرحله نخست ارسال این محموله امدادی بشردوستانه، هزار و 300 بسته غذایی 72 ساعته، 265 بسته غذایی یک ماهه، دودستگاه موتور برق 50kw و 200 عدد کیسه حمل جسد به وزن تقریبی 15 تن به لبنان ارسال کرده است.

محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در پی درخواست دولت لبنان مبنی بر نیاز به کمک های انسان دوستانه دولت و هلال احمر ایران برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بیروت به لبنان ارسال شده است.

در پی وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت در روز سه شنبه 14 مرداد، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و 700 تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد که بر اثر آن، تاکنون 154 نفر کشته و بالغ بر پنج هزار نفر زخمی شده اند.

کشورهای مختلف جهان با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

مروان عبود استاندار بیروت نیز در گفت وگو با شبکه مصری «صدی البلد» که در برخی رسانه های منطقه بازتاب یافت، گفت: شمار قربانیان حادثه انفجار بندر بیروت تاکنون به 220 نفر افزایش یافته است.

پیش از این وزارت بهداشت لبنان، شمار کشته های انفجار بیروت را 158 نفر و شمار زخمی را 6 هزار نفر اعلام کرده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران