جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520679 تاریخ : 1399/07/13-11:35:21
,17,4,
ویتنام؛ جبهه جدید جنگ تجاری دولت ترامپ

تحقیق درباره فعالیت های تجاری و ارزی ویتنام کلید خورد

ویتنام؛ جبهه جدید جنگ تجاری دولت ترامپ

دولت ترامپ با استفاده از همان قانونی که به وسیله آن بر میلیاردها دلار از واردات چین تعرفه وضع کرده است، تحقیقات در مورد فعالیت های تجاری و ارزی ویتنام را آغاز کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، دولت ترامپ با استفاده از همان قانونی که به وسیله آن بر میلیاردها دلار از واردات چین تعرفه وضع کرده است، تحقیقات در مورد فعالیت های تجاری و ارزی یکی از بزرگترین شرکای تجاری خود، ویتنام، را آغاز کرده است.

این تحقیقات که با فرمان رئیس جمهور ترامپ آغاز شده و توسط نماینده تجاری آمریکا، رابرت لایتایزر اعلام شد بر دو موضوع تمرکز دارد. مسأله اول اینکه آیا ویتنام عمداً ارزش پول خود، دانگ، را پایین می آورد تا محصولات این کشور در بازارهای خارجی ارزان تر تمام شود و رقابت برای محصولات آمریکا نابرابر شود.

همچنین واشنگتن به دنبال تحقیق بر روی واردات چوبی است که به صورت غیرقانونی برداشت شده یا معامله شده اند. گفته می شود این واردات به محیط زیست آسیب زده و برای شرکت ها و کارگران آمریکایی ناعادلانه اند.

این تحقیقات بر اساس بخش 301 قانون تجارت 1974 انجام می شود که همان قانونی است که به وسیله آن جنگ تجاری با چین آغاز شد و واشنگتن برای واردات چین تعرفه های تنبیهی وضع کرد.

ویتنام در حال حاضر جزو 10 شریک تجاری برتر آمریکا است. کسری تجاری آمریکا با ویتنام در ماه جولای به 35 میلیارد دلار رسید که تنها از کسری تجاری آن با چین، مکزیک و سوئیس کمتر است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 127
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران