در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512528 تاریخ : 1399/02/21-11:10:52
,11,
وقوع 100 پس لرزه بعد از زلزله تهران/ جای نگرانی نیست

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن خبر داد

وقوع 100 پس لرزه بعد از زلزله تهران/ جای نگرانی نیست

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، از وقوع بیش از 100 پس لرزه بعد از زلزله 5.1 در تهران خبر داد و گفت: وقوع پس لرزه ها، انرژی نهفته درون زمین را به تدریج آزاد می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی بیت اللهی گفت: پس از زلزله 5.1 ریشتری تهران در 19 اردیبهشت ماه، زلزله های خرد و متعددی به وقوع پیوست که برخی از آنها همچون زلزله 3.8 ریشتری بامداد امروز 21 اردیبهشت، کاملاً ملموس بود و تا حدودی نگرانی شهروندان را برانگیخت.

وی افزود: رخداد «خُرد زلزله ها»، پس لرزه های زلزله اصلی با بزرگای 5.1 ریشتر است و جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا وقوع پس لرزه های متعدد و کم خطر، سبب آزاد شدن تدریجی انرژی درونی نهفته در زمین می شود و مانع از رخداد زلزله ای بزرگ و مخرب خواهد شد.

رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: بعد از رخداد زلزله تهران با بزرگای 5.1 ریشتر که منشأ آن گسل مشاء و دماوند بود، انتظار رخداد پس لرزه های متعدد می رود.

به گفته این زلزله پژوه، پدیده رخداد پس لرزه ها نه تنها نگران کننده نیست، بلکه نمایانگر کاهش مخاطرات زلزله است؛ بدین معنا که اگر پس لرزه ها رخ ندهد، گویای این مطلب است که دمای انرژی در زمین بالا می رود که می تواند سبب زلزله بزرگ تر و یا پس لرزه بزرگ تری باشد.

بیت اللهی یادآور شد: بررسی پس لرزه ها نشان می دهد که حدود 16 پس لرزه بزرگ تر از 2.5 ریشتر رخ داده است. با احتساب پس لرزه های کوچک تر از 2.5 ریشتر، تعداد پس لرزه های زلزله 5.1 ریشتری تهران به بیش از 100 پس لرزه رسیده است.

وی افزود: انتظار می رود پس لرزه ها تا چندین روز ادامه یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران