زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520609 تاریخ : 1399/07/12-12:57:54
,17,
وضعیت تورم کالاهای خوراکی در شهریور

وضعیت تورم کالاهای خوراکی در شهریور

در شهریورماه اغلب کالاهای خوراکی با رشد قیمت نسبت به ماه قبل همراه بود و در بین آنها افزایش قیمت کره و تخم مرغ قابل توجه است.

به گزارش بانک و صنعت، مرکز آمار ایران تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف خوراکی در مناطق شهریور اعلام کرد.

بر اساس این گزارش در گروه نان و غلات ، اقلام "برنج خارجی درجه یک" و "شیرینی خشک" با 4,1 درصد و "رشته آش" با 3.3 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه گوشت سفید و قرمز نیز، اقلام "کنسرو ماهی تن" با 8,5 درصد و "ماهی قزل آلا" با 6.1 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "خامه پاستوریزه" با 12,8 درصد و "کره پاستوریزه (کره حیوانی) " با 12.0 درصد و "تخم مرغ ماشینی" با 11.9 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه میوه و خشکبار، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "موز" با 20,4 درصد و "مغر گردو" با 6.2 درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. هم چنین در ماه جاری متوسط قیمت "هندوانه" با 8.8 درصد و "سیب" با 6.1 درصد بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل را داشته اند.

در بین سبزیجات، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "خیار " با 22,3 درصد، "بادمجان" با 21.6 درصد و "عدس" با 20.3 درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. هم چنین در ماه جاری اقلام "فلفل دلمه ای" با 12.6 درصد و "لوبیا قرمز" با 9.1 درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

اما در گروه قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "نوشابه گازدار" با 9,4 درصد و "سس مایونز" با 4.2 درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران