صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521561 تاریخ : 1399/07/28-16:28:14
,10025,
وصول 5ونیم میلیون یورو مطالبات به جا مانده از سنوات گذشته

وصول 5ونیم میلیون یورو مطالبات به جا مانده از سنوات گذشته

سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع بیمه ملت از وصول 5ونیم میلیون یورو مطالبات به جا مانده از سنوات گذشته این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ قاسم رمضان پور با تاکید بر اهمیت احیای واحد وصول مطالبات معوق بیمه ملت با توجه به سیاست های کلان شرکت گفت: در نیمه نخست سال جاری، بیش از 5.5 میلیون یورو از مطالبات ارزی شرکت که در سنوات گذشته ایجاد و با چالش هایی روبه رو شده بود، موفق به وصول شدیم.

وی همچنین به وصول بیش از 220 میلیارد تومان مطالبات معوق ریالی بیمه ملت طی شش ماهه ابتدای سال اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به این مهم، بیش از 1.5 میلیون دلار از بدهی های ارزی و 35 میلیارد تومان نیز از بدهی های ریالی به بیمه گران اتکایی تسویه شد.

سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع بیمه ملت، با اشاره به میزان ریکاوری در خصوص پرونده های خسارتی نیز بیان کرد: در این شش ماه، بیش از 55 میلیارد تومان پرونده های قابل ریکاوری که قبلا به بایگانی راکد ارسال شده بود، شناسایی شده و متناسب با نوع و حجم پرونده ها اقدام حقوقی و قضایی در حال انجام است.

وی با تاکید بر تاثیر و اهمیت وصول به موقع مطالبات در کنار عملیات بیمه گری مبتنی بر مدیریت ریسک، بر توانگری مالی بیان کرد: شرکت بیمه ملت توانست نسبت توانگری مالی خود را با آخرین معیارهای تعیین شده از سوی بیمه مرکزی به عدد 279 افزایش دهد (85 درصد افزایش) و برای نهمین سال متوالی در سطح یک توانگری مالی شرکت های بیمه باقی بماند.

رمضان پور، در بخش دیگری از سخنان خود، اهمیت ایجاد شفافیت مالی در حساب های بانکی را به ویژه در مانده های ارزی و منشاء آنها در حساب ها برشمرد و گفت: در برخی از آیین نامه های شرکت نیز مانند معاملات، تسهیلات کارکنان و شبکه فروش، حقوق و مزایای کارکنان تغییراتی انجام گرفت؛ در نحوه تولید اسناد حسابداری از سیستم های عملیاتی بیمه گری به بخش مالی بازنگری صورت گرفته و هجرت از نرم افزار مالی قدیم به جدید در حال انجام است.

سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع بیمه ملت، در پایان اظهار کرد: می کوشیم در نیمه دوم سال 99 با ارائه عملکردی بهتر، اتفاقات بسیار خوبی را برای کلیه ذی نفعان خصوصاً سهامداران رقم بزنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران