زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490027 تاریخ : 1398/06/04-15:46:30
,2,
وصول مطالبات باید به فرهنگ عمومی کارکنان بانک تبدیل شود

روح اله خدارحمی:

وصول مطالبات باید به فرهنگ عمومی کارکنان بانک تبدیل شود

روح اله خدارحمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید بر ضرورت وصول مطالبات و رعایت نسبت مطالبات غیر جاری گفت: وصول مطالبات باید به فرهنگ عمومی در میان همه کارکنان بانک تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، خدارحمی که صبح روز دوشنبه چهارم شهریور ماه در جمع مدیران و کارکنان اداره کل وصول مطالبات واجرای این بانک  سخن می گفت، با اعلام مطلب فوق و بیان اینکه نگرش به وصول مطالبات باید تغییر کند افزود: آنچه باید مورد توجه و تمرکز قرار گیرد مطالبات غیر جاری و مشکوک الوصول است.

وی با تأکید بر ارتباط بیشتر حوزه های اعتبارات و وصول مطالبات، تنظیم سررسید ها و جدول اقدامات اجرایی وصول مطالبات را ضروری دانست و تصریح کرد: با هدف کاهش مطالبات بانک پیگیری ها باید متفاوت از گذشته باشد.

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به ضرورت تغییر رفتار در وصول مطالبات، یکی از روش های چنین تغییراتی را تدوین خط مشی های جدید با هماهنگی حوزه حقوقی دانست.

خدارحمی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت طبقه بندی مناسب مطالبات، ارزیابی مجدد وضعیت مالی مشتری در امهال بدهی را یکی دیگر از مولفه های ضروری در این حوزه دانست و خاطر نشان کرد: امهال بدهی باید با رویکرد حل مشکل بانک و بدهی مشتری صورت گیرد.

وی کاهش میزان مطالبات غیرجاری، معوق و مشکوک الوصول را رسالت اصلی اداره کل وصول مطالبات این بانک دانست و یادآورشد: باید در روال پیگیری مطالبات به ویژه مطالبات کلان تغییراتی اساسی ایجاد شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید بر همت و اقتدار در وصول مطالبات و ضرورت رعایت موازین و صرفه و صلاح بانک اضافه کرد: تغییرات در خط مشی های وصول،پیگیری بیشتر از استان ها،به روزرسانی ارزیابی وثایق از مولفه ها و شاخص های مهم حوزه وصول مطالبات در شرایط کنونی است.

خدارحمی در خاتمه ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده در زمینه وصول مطالبات به ویژه کاهش ریسک اعتباری بانک کشاورزی ابراز امیدورای کرد این تلاش ها منسجم تر و با تمرکز بالاتری ادامه یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران