سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 352137 تاریخ : 1397/04/20-12:23:13
,5,
وزیر نیرو به استان اردبیل سفر می‌کند

وزیر نیرو به استان اردبیل سفر می‌کند

وزیر نیرو در سفری دو روزه به استان اردبیل از طرح‌ها و پروژه‌های صنعت آب و برق بازدید می‌کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، در این سفر دو روزه که روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته انجام می‌شود، وزیر نیرو در گام اول از پروژه عظیم پایاب سد خدا آفرین بازدید خواهد کرد که این پروژه با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در حال اجراست.

با اجرایی شدن این پروژه در چهار ناحیه عمرانی بالغ بر 36 هزار و 700 هکتار از اراضی حاصلخیز شمال استان اردبیل زیر پوشش طرح آبیاری و زهکشی مدرن قرار می‌گیرد.
اردکانیان در ادامه سفر به اردبیل، پست 230 کیلوولت نصیرکندی گرمی را افتتاح کرده سپس به یکی از بزرگترین سدهای آبی – خاکی شمالغرب کشور سد عمارت نیز سری زده و از این پروژه عظیم در شهرستان گرمی نیز بازدید خواهد کرد.
این سد که عملیات اجرایی آن از سال 85 شروع شده با تخصیص اعتبار در دو سال اخیر به صورت شبانه‌روزی در حال احداث است که حجم کل مخزن این سد 182 میلیون مترمکعب است که با تخصیص 211 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز در سالجاری تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
وزیر نیرو در ادامه سفر به شمال استان اردبیل و شهرستان مرزی گرمی از سد احمد بیگلو مشگین شهر نیز که به زودی آماده آبگیری می‌شود بازدید خواهد کرد که این سد هم اکنون با 95 درصد پیشرفت فیزیکی با حجم مخزنی 28 میلیون مترمکعب برای مصارف آب شرب در نظر گرفته شده است.
اردکانیان در نخستین روز سفر خود به استان اردبیل همچنین از پروژه در حال اجرای فاضلاب نیر هم بازدید خواهد کرد که شرکت آب و فاضلاب شهری استان برای اجرای آن سرمایه‌گذاری خوبی را انجام داده است.
دیدار با امام جمعه اردبیل و شرکت در جلسه بررسی مسایل و مشکلات صنعت آب و برق استان با حضور استاندار اردبیل، نمایندگان استان در مجلس و مدیران دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌های نخستین روز سفر وزیر نیرو به استان اردبیل است که مقرر شده در مرکز استان به انجام برسد.
وزیر نیرو در دومین روز سفر خود به استان اردبیل که با همراهی معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیر عامل شرکت منابع آب کشور انجام می‌شود، بازدیدی را از سد تازه افتتاح شده گیوی خواهد داشت تا مشکل پایاب این سد و اراضی در نظر گرفته شده برای عملیاتی شدن پایاب را بررسی کند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 209
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه