صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520985 تاریخ : 1399/07/19-10:55:07
,13,
وزارت جهاد با کارخانجات روغن کشی تفاهمنامه امضا کرد

به منظور حمایت از کشاورزان؛

وزارت جهاد با کارخانجات روغن کشی تفاهمنامه امضا کرد

مجری طرح دانه های روغنی گفت: بیش از 10 کارخانه روغن کشی تفاهم نامه ای امضا کردند که محصولات را با قیمتی بیش از خرید تضمینی از کشاورزان خریداری کنند.

به گزارش بانک و صنعت، علیرضا مهاجر گفت: وزارت جهاد کشاورزی با بیش از 10 کارخانه روغن کشی تفاهم نامه ای را به امضا رسانده که بر اساس آن این کارخانجات ضمن تأمین نهاده های مصرفی کشاورزان برای کشت دانه های روغنی این محصولات را با قیمتی بیش از خرید تضمینی از کشاورزان خریداری می کنند.

مجری طرح دانه های روغنی گفت: این کارخانجات سم، کود، بذر و سایر نهاده های مصرفی کشاورزان برای کشت کلزا را در اختیار کشاورزان قرار می دهند و تمام محصولات دانه های روغنی آن ها را تضمین می کنند و در نهایت نیز این دانه های روغنی را با 5، 10 یا 12 درصد بالاتر از قیمت های تضمینی از کشاورزان خریداری می کنند.

وی افزود: علاوه بر این بذر دانه های روغنی براساس ارز 4200 تومانی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد، که یک هکتار بذر کلزا برای کشاورز مبلغی حدود 200 هزار تومان می شود، این در حالی است که این بذر با ارز آزاد در همان یک هکتار ارزشی قیمتی بیش از 500 هزار تومان دارد.

مهاجر گفت: همچنین بانک کشاورزی موظف شده به ازای هر هکتار کاشت کلزا، مبلغ 6 میلیون تومان وام کاشت در اختیار کشاورزان قرار دهد.

وی افزود: برنامه داریم که امسال کاشت کلزا و این بسته حمایتی به 350 هزار هکتار برسد.

مجری طرح دانه های روغنی گفت: البته قیمت خرید تضمینی 7 هزار و 800 تومان برای کلزا اعلام شده به این معنا که کشاورزان می توانند محصول کلزای خود را در بازار با قیمت آزاد به فروش برسانند و هر مقدار از این محصول که به فروش نرفت توسط شرکت بازرگانی دولتی با قیمت مصوب خریداری می شود.

مهاجر ادامه داد: امیدواریم با سیاست های اجرا شده در نهایت بتوانیم نیاز کشور را به واردات کلزا را به حداقل برسانیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 123
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران