در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517808 تاریخ : 1399/05/25-10:55:24
,25,
ورود پهنه کاشمر و بجستان به مرحله صدور پروانه اکتشاف تا پایان شهریور

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد:

ورود پهنه کاشمر و بجستان به مرحله صدور پروانه اکتشاف تا پایان شهریور

رئیس هیات عامل ایمیدرو از ورود پهنه کاشمر و بجستان به مرحله صدور پروانه اکتشاف تا پایان شهریور خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور در نشست پایش فعالیت های معدنی ایمیدرو در خراسان رضوی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن بخش مرکزی، شمالی و شرق کشور در کمربند مس، شرکت ملی مس اجرای مطالعات اکتشافی به وسعت 63 هزار کیلومتر مربع را اجرایی کرده است.

وی افزود: طبق اعلام همکاران شرکت مس، ارائه درخواست صدور پروانه اکتشاف 35 محدوده مستعد معدنی (1357کیلومتر مربع) برای انجام مطالعات تفصیلی و نیز معرفی 69 محدوده مستعد معدنی (882 کیلومترمربع) برای واگذاری به واجدان شرایط، به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان های کرمان، جنوب کرمان و آذربایجان شرقی صورت گرفته است.

اتمام فاز پی جویی، زودتر از زمان برنامه ریزی
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه پهنه 20 هزار کیلومتر مربعی کاشمر و بجستان به عنوان بخشی از کمربند مس به شمار می رود، گفت: فاز شناسایی و پی جویی این پهنه به رغم وسعت زیاد و برنامه ریزی یک ساله، با رعایت کیفیت ارائه خدمات، طی 9 ماه به اتمام می رسد.
وی ادامه داد: تا پایان شهریور، 10 محدوده مستعد معدنی معرفی و پس از صدور پروانه اکتشاف برای این پهنه، شرکت مس وارد مرحله جذب سرمایه گذار خواهد شد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهمترین کریدور رفع مشکلات کشور
جواد نیک بین، نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در این نشست با بیان اینکه مهمترین کریدور رفع مشکلات کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: ایجاد رفاه برای مردم از طریق این وزارتخانه میسر است و باید سهم این حوزه در اقتصاد، توسعه یابد.
وی ادامه داد: توسعه بخش معدن، یکی از مهمترین بخش هاست که با ایجاد ارزش افزوده در مواد معدنی، می توانیم برای کشور درآمدزایی کنیم.
وی ادامه داد: رابطه صنعت و علم همچون کشورهای خارجی، باید به صورت مستقیم باشد تا با ورود افراد متخصص، کارآمدی ها بیشتر شود و سرمایه ها هدر نرود.
در این نشست، پتانسیل های معدنی مطرح شده از سوی کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در منطقه خراسان رضوی مورد بررسی قرار گرفت.
در نشست مذکور، حمید رضا مس فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، اردشیر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس، سیدرضا عظیمی، مجری و دبیر کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک، علی اصغر زاده، مدیر اکتشاف ایمیدرو، حسام مقدم علی، معاون بهره برداری و اکتشاف ایمپاسکو حضور داشتند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران