سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 311100 تاریخ : 1396/09/23-13:32:26
,10033,
ورود سامانه بارشی به کشور / سواحل جنوبی کشور بارانی می‌شوند

ورود سامانه بارشی به کشور / سواحل جنوبی کشور بارانی می‌شوند

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود یک سامانه بارشی از سمت جنوب غرب به کشور و ابرناکی و رگبار باران در بخش‌هایی از خوزستان و سواحل بوشهر از امشب خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، احد وظیفه ، با اشاره به اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی در سه روز آینده، در بخشهایی از شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود گفت: پیامد این وضعیت موجب انباشت تدریجی آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت این مناطق خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز با گذر موجی درغرب کشور و دامنه های زاگرس مرکزی رشد ابر و درارتفاعات بارش پراکنده دور از انتظار نیست، اظهار کرد: روز جمعه بتدریج در استان های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور، تنگه هرمز، جزایر جنوبی، دامنه های زاگرس مرکزی وجنوبی ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید، لذا به تدریج کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در ارتفاعات زاگرس بارش به صورت برف بوده و شدت بارش ها دربوشهر، شمال خوزستان،غرب فارس وجنوب کهگیلویه وبویراحمد خواهد بود، تصریح کرد: روز شنبه به تدریج از میزان بارش در جنوب غرب کشور کاسته می شود و در سواحل جنوبی کشور، تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس، بخشهایی از جنوب شرق و شرق کشور شامل استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد نیز ابرناکی بارش باران گاهی بارعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وظیفه در ادامه اظهار کرد: در روز شنبه بارش درارتفاعات کهگیویه وبویراحمد، شمال فارس وارتفاعات کرمان به صورت برف بوده و شدت بارش ها درفارس، جنوب بوشهرو نیمه غربی هرمزگان خواهد بود. شایان ذکر است روز پنج شنبه در بخشهایی از جنوب غرب کشورگاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق گردوخاک نیز دور از انتظار نیست. همچنین از امروز خلیج فارس و روزهای جمعه و شنبه علاوه بر خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت آب‌وهوایی تهران نیز گفت: کمینه هوای امروز تهران 1 درجه و بیشینه آن 10 درجه، صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی خواهد بود. هوای تهران در روز جمعه کمی ابری با غبار محلی و در بعد از ظهر با افزایش ابر و با بیشینه 10  و کمینه 2 درجه پیش بینی می‌شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 210
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه