صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520156 تاریخ : 1399/07/05-13:28:05
,17,25,
ورق های فولادی پوشش دار ایرانی به بازارهای جهانی رسید

علاوه بر تأمین نیاز داخلی؛

ورق های فولادی پوشش دار ایرانی به بازارهای جهانی رسید

یک شرکت دانش بنیان به حوزه تولید انواع ورق گالوانیزه، نورد سرد، استنلس استیل و سایر مقاطع فولادی ورود کرد. این شرکت توانست علاوه بر تامین نیاز داخلی صادرات نیز داشته باشد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از معاونت علمی و فناوری، انواع ورق های گالوانیزه در صنایع مختلفی مانند ساخت و تولید لوازم خانگی مانند انواع وسایل گرمایشی و سرمایشی، لباسشویی و غیره، برق، کامپیوتر و الکترونیک، خودروسازی، در صنایعی که رنگ آمیزی، برشکاری و شکل دهی فلز مورد نیاز است، کاربرد دارد.

یک شرکت دانش بنیان از سال 75 با هدف تامین بازار داخلی به حوزه تولید انواع ورق گالوانیزه، نورد سرد، استنلس استیل (فولاد زنگ نزن) و سایر مقاطع فولادی ایجاد شد. این مجموعه توانست در کنار تامین نیازهای داخلی به صادرات محصولات تولیدی هم اقدام کند.

این شرکت دانش بنیان علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه سهم به سزایی در تحقق خود کفایی توسعه صنعتی و رشد اقتصادی کشور دارد. تولیدات ورق گالوانیزه این شرکت پاسخگوی 15 درصد نیاز بازار داخلی است و حدود 20 تا 40 درصد از کل ظرفیت تولید نیز در بازارهای جهانی عرضه می شود.

به گفته نصرالله ایزدپناه مدیر عامل این مجموعه فناور، در حال حاضر آزمایشگاه های مجهز شرکت توانایی ارائه خدمات آزمایشگاهی برای انجام آزمون های مختلف بر روی انواع ورق و مقاطع فولادی، گالوانیزه به روش گرم پیوسته و غیره را دارا است.

وی درباره ویژگی های ورق های گالوانیزه تولیدی شرکت، گفت: ورق های فولادی با پوشش گالوانیزه در صنایعی چون صنعت ساختمانی، عمرانی، الکتریکی، خودروسازی و لوازم خانگی کاربرد دارند. شرکت ما هم در زمینه تولید انواع محصولات مطابق با استانداردهای جهانی و در برخی موارد ایجاد بستر تولید برخی ورق های پوشش دار با مصرف خاص، فعالیت دارد.

وی افزود:ورق سرد نورد هم دیگر محصول تولیدی این شرکت است.

ایزدپناه با بیان کاربردهای این محصول، بیان کرد: ورق نورد سرد شده محصولی است که طی فرآیند نورد سرد از ورق فولادی نورد گرم شده با ضخامت بالا پس از پوسته زدایی تولید می شود. در شرکت ما این محصولات با توجه به درخواست مشتری برای کاربردهای مختلف مطابق با استانداردهای EN 10130 -2006 و استاندارد ملی ایران INSO 5723 تولید می شود.

این فعال فناور درباره محصول ورق اسیدشویی شده هم گفت: ورق گرم نوردیده به دلیل دمای بالای فرآیند تولید دارای سطحی با پوسته های اکسیدی ناشی از عملیات نورد گرم است که وجود این پوسته ها باعث ایجاد ناهمگونی در ضخامت، زمینه و رنگ ورق می شود. این محصولات طی فرآیند اسید شویی توسط اسید کلریدریک (هیدروکلریک اسید) پوسته زدایی شده و به کیفیت مناسب برای استفاده بعدی می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 125
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران