در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511967 تاریخ : 1399/02/11-15:25:41
,1,
وبینار «استراتژی های سرمایه گذاری سال 99» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد

وبینار «استراتژی های سرمایه گذاری سال 99» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد

وبینار «تحلیل وضعیت اقتصاد در شرایط فعلی و استراتژی های سرمایه گذاری در سال 99» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، هفتمین سمینار «تحلیل وضعیت اقتصاد در شرایط فعلی و استراتژی های سرمایه گذاری در سال 99» به صورت ویدئوکنفرانس (وبینار) با حمایت بانک صادرات ایران توسط گروه مالی و مدیریت سرمایه گذاری شریف برگزار شد.
در این وبینار، وضعیت عمومی اقتصاد ایران و بررسی آن در شرایط فعلی با سخنرانی حسین عبده تبریزی دبیرکل اسبق سازمان بورس اوراق بهادار تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
عبده تبریزی در این وبینار با اشاره به اینکه میزان تورم انتظاری سال 99 از منظر اغلب اقتصاددانان کشور حداقل 30 درصد است، تاثیرات بیماری کرونا بر اقتصاد کشور را مورد تحلیل قرار داد و گفت: تا پیش از بروز این بیماری، انتظار برای نرخ رشد صفر و حتی منفی برای اقتصاد کشور مطرح بوده و اکنون با توجه به هزینه های این بیماری بر اقتصاد کشور، ارقام کلانی به میزان 75 هزار میلیارد تومان از طریق دولت و بانک ها برای تامین هزینه های مختلف و حمایت از مردم، صندوق های بیمه بیکاری، بنگاه های اقتصادی، بهداشت و درمان و تسهیلات به مردم و ... تخصیص یافته و از این رو تورم انتظاری همچنان در کشور بالای 30 درصد در سال 99 خواهد بود.
وی تاکید کرد: امیدواریم با توجه به اقدامات بانک مرکزی در خصوص گردش پول، نرخ تورم ارقام پایین تری را تجربه کند.
عبده تبریزی رویکرد مقامات ارشد کشور به بازار سرمایه را مثبت ارزیابی کرد و در عین حال با تشریح برخی نقاط مثبت و منفی این بازار، به تازه واردان این بازار توصیه کرد تا از ظرفیت صندوق های سرمایه گذاری برای در امان ماندن از خطرات احتمالی بازار استفاده کنند.
تحولات بازار ارز و طلا نیز در این وبینار توسط میثم رادپور، تحلیل گر بازارهای مالی مورد تحلیل قرار گرفت.
وی با بیان اینکه پس از بحران سال 2007 در آمریکا نرخ بهره کاهش و بازارهای سهام و وضعیت کار و اشتغال با افزایش قابل توجهی روبرو شده بودند، اظهار کرد: اقتصاد آمریکا با بروز کرونا و حجم بسیار زیاد نقدینگی به دلیل عدم اعتماد به بازار سهام و در حد صفر ماندن نرخ بهره و کاهش شدید نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا تا حد شش دهم درصد، منتظر یک تورم بسیار شدید است.
وی با تجزیه تحلیل وضعیت اقتصاد آمریکا و بررسی نظریه مقداری پول، قیمت جهانی طلا را جذاب ترین مورد سرمایه گذاری در دنیا عنوان کرد و هفت برابر شدن سرمایه بانک مرکزی آمریکا را یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت طلا در آینده عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه نیز صنایع برتر بورسی را در این وب کنفرانس مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.
کورش شمس با بیان اینکه نرخ بهره حقیقی در کشور منفی شده و هر زمان که این اتفاق رخ داده، بهترین شرایط برای رشد بازار سرمایه فراهم شده است، تاکید کرد: شرکت های بازار سرمایه طی سال های اخیر با تحریم ها به خوبی کنار آمده اند و خود را با این اتفاق تطبیق داده اند که چشم انداز بازار را مثبت کرده است.
وی اظهار کرد: طی سال گذشته 30 هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بورس شد این در حالی است که تنها در فروردین و 10 روز اول اردیبهشت امسال برابر همین میزان نیز وارد بورس شده که با ورود ETFهای جدید شرایط بهتری برای بازار فراهم خواهد شد و کیک بازار سرمایه در بین همه خانواده های کشور توزیع خواهد شد.
بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و کمک به ارتقای فرهنگ سرمایه گذاری، حمایت از تشکل های علمی و دانشگاهی در حوزه های تخصصی پول و مالی را نیز در دستور کار خود دارد و حمایت از این وبینار بر اساس این استراتژی صورت گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 126
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران