تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312343 تاریخ : 1396/10/06-16:07:05
,17,
واگذاری 24 بنگاه دولتی به ارزش 19 هزار میلیارد ریال

واگذاری 24 بنگاه دولتی به ارزش 19 هزار میلیارد ریال

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: سهام 24 بنگاه در مجموع به قیمت کل پایه حدودا 19 هزار میلیارد ریال در 18‌دی‌ ماه واگذار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی خصوصی سازی، سید جعفر سبحانی درباره واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی طی هفته‌های آینده، گفت: در 18 دی‌ماه سال جاری شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود رشت را با قیمت پایه 1550 میلیارد تومان واگذار خواهیم کرد. حصه نقدی واگذاری 20 درصد و مابقی آن در اقساط هفت ساله خواهد بود. در این مزایده 100 درصد سهام دولت به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این در آن روز شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم را با قیمتی پایه 235 میلیارد تومان به مزایده خواهیم گذاشت که 10 درصد مبلغ آن به صورت حصه نقدی و مابقی در اقساط شش ساله باید پرداخت شود. در این مورد هم 100 درصد سهام دولت واگذار می‌شود.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: 10 درصد از سهام شرکت مجتمع صنایع پتروشیمی دهلران سپهر متعلق به دولت است که قیمت پایه سه میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده و آن را نیز واگذار خواهیم کرد. همچنین حدود 16 درصد از سهام شرکت عمران و مسکن‌سازان استان گلستان متعلق به دولت است که حدودا یک میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده و به مزایده گذاشته خواهد شد.
سبحانی با بیان این که در 18 دی‌ماه 1397 دو سری مزایده برگزار خواهد شد، اظهار کرد: یکسری مزایده مربوط به فروشگاه‌هاست که عمدتا برای شرکت‌های پتروشیمی امور دام کشور است که از جمله آن می‌تواند به فروشگاه کمیل و فروشگاه گلوبندک اشاره کرد. چند قطعه زمین نیز مربوط به همین شرکت داریم که قرار است واگذار شود.
وی ادامه داد: علاوه بر اینها 14 جایگاه سوخت را عرضه خواهیم کرد. تعدادی از این جایگاه‌ها سابقا عرضه شده اما مشتری نداشته، در مجموع قیمت‌های پایه مزایده‌ها در روز 18 دی‌ماه حدودا 19 هزار میلیارد ریال خواهد بود که طی آن 24 بنگاه عرضه خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران