در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521857 تاریخ : 1399/08/05-14:18:44
,13,
واکنش واردکنندگان نهاده های دامی به اظهارات عضو کمیسیون کشاورزی

طی نامه ای عنوان شد؛

واکنش واردکنندگان نهاده های دامی به اظهارات عضو کمیسیون کشاورزی

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران از عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی خواست تا با ارائه اسناد، مختلفان در واردات نهاده های دامی را به قوه قضائیه معرفی کند.

به گزارش بانک و صنعت، اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران از عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران خواست تا با ارائه اسناد و مدارک سو استفاده کنندگان از قوت مردم را به سازمان های نظارتی و قوه قضائیه معرفی کند تا دیگر چنین تخلفاتی تکرار نشود و این افراد به اشد مجازات برسند.

در این نامه این اتحادیه آمده است: در مورخ یکشنبه چهارم آبان ماه 1399، احد آزادیخواه عضو هیأت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد که برخی از واردکنندگان نیمی از نهاده های دامی وارداتی خود را از طریق سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و بعضاً شرکت های واردکننده نهاده های دامی مبالغی را خارج از سیستم نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را به همراه داشته است.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران طی نامه ای به این نماینده خواستار معرفی متخلفان به قوه قضائیه با ارائه سند و مدارک شد.
در متن نامه آمده است:

جناب آقای احد آزادیخواه
عضو محترم هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام؛
در جراید کشور به نقل از جنابعالی آمده که «برخی واردکننده ها نیمی از نهاده دامی وارداتی خود را از طریق سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و بعضاً شرکت های واردکننده نهاده دامی مبالغی را خارج از سیستم های نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را به همراه داشته است.»

قطعاً در جایگاه جنابعالی اطلاعات واصله می بایست مستند به مدارک قابل قبول باشد به عنوان اتحادیه این صنف در خواست جدی و فوری داریم که مدارک مربوط را به سازمان های نظارتی و قوه قضائیه ارجاع فرمائید تا به آنها رسیدگی و خاطیان را به اشد مجازات برسانند زیرا سو استفاده از قوت مردم گناهی نابخشودنی است و وظیفه جلوگیری و عدم تکرار آن به عهده تمامی افراد و نهادهای ذیربط می باشد.
در این مقال مواردی به شرح زیر را جهت تشحیذ ذهن حضرتعالی یادآور می گردد:

1- در تاریخ 19.‏03.‏99? واردکنندگان نهاده های دام و طیور موظف شدند ذرت را علاوه بر کنجاله سویا و جو که قبلاً در بازارگاه عرضه می شد از طریق سامانه مذکور به بازار عرضه نمایند.

2- ترخیص نهاده های ذرت، کنجاله و جو که از خارج توسط تجار به گمرکات کشور وارد می گردند فقط با عرضه کلی آن در سامانه بازارگاه میسر می باشد و هیچ گونه نهاده ای خارج از سامانه در اختیار واردکننده قرار ندارد که بتواند مستقیماً به بازار سیاه عرضه کند.

3- نظام سامانه بازارگاه به گونه ای طراحی گردیده که ارتباط مستقیمی بین خریدار و فروشنده وجود ندارد و لذا دریافت وجه جداگانه به هیچ وجه مقدور نیست.

4- وزارت جهاد کشاورزی و ارگان های نظارتی از قبیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت و تعزیرات و امثالهم مستمرا بر جریان معاملات و جابجایی نهاده های وارداتی نظارت دارند و در صورت کوچک ترین جابجایی خارج از سامانه بازارگاه برای عوامل آن پرونده تشکیل می گردد.

علیهذا با امعان نظر به موارد فوق از جنابعالی مجدداً درخواست می گردد مدارک و منابع اطلاعات خود در عرضه خارج از سامانه بازارگاه نهاده ها را به ارگان های فوق الذکر ارائه و معرفی فرمائید تا حقوق مردم تضییع نگردد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران