در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519500 تاریخ : 1399/06/25-09:38:12
,9,4,
واکسن استنشاقی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

در انگلیس؛

واکسن استنشاقی کرونا وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

محققان انگلیسی تصمیم دارند آزمایش بالینی یک واکسن کووید19 را اجرا کنند که به جای تزریق به ماهیچه، افراد باید آن را استنشاق کنند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان انگلیسی تصمیم دارند آزمایشی کوچک برای مقایسه عملکرد دو واکسن بالقوه ویروس کرونا انجام دهند که به جای تزریق، افراد آن را استنشاق می کنند.

در همین راستا روز گذشته پژوهشگران امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد در بیانیه ای اعلام کردند برای تست این واکسن که با همکاری یکدیگر توسعه داده اند یک آزمایش بالینی با حضور 30 نفر انجام می دهند.

در این آزمایش بالینی قطرات واکسن به شکل آئروسل یا مه و به وسیله دستگاه نبولایزر و ماسک یا ابزارهایی مشابه به بدن داوطلبان منتقل می شود. از همین شیوه برای انتقال داروهای آسم به بدن نیز استفاده می شود. نکته مهم در این روش آن است که دستگاه تنفسی افراد به طور مستقیم هدف گرفته می شود.

البته این دانشگاه ها مشغول آزمایش بالینی واکسن هایی در مقیاس بزرگ تر هستند، اما این فرایند خاص برای بررسی تاثیرگذاری واکسن در حالت استنشاقی انجام می شود.

دکتر کریس چیو از امپریال کالج لندن و محقق ارشد این پژوهش می گوید: شواهد ما نشان می دهد انتقال واکسن آنفلونزا به وسیله اسپری دماغی می تواند از افراد در برابر این ویروس محافظت کند و همچنین انتقال بیماری را کاهش می دهد.

چیو معتقد است چنین روشی درباره کووید 19 نیز کارآمد است.

او در ادامه بیانیه می نویسد: بررسی تاثیرگذار بودن انتقال مستقیم واکسن به دستگاه تنفسی در مقایسه با تزریق آن به ماهیچه، برای ما اهمیت زیادی دارد.

در حال حاضر افراد بین 18 تا 55 سال برای شرکت در این آزمایش بالینی استخدام می شوند و محققان امیدوارند تا در آینده نزدیک واکسیناسیون مردم در لندن را آغاز کنند.

پژوهش های قبلی نشان داده بود انتقال واکسن از طریق استنشاق در مقایسه با تزریق به دوز کمتری نیاز است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 116
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران