صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521737 تاریخ : 1399/07/30-17:03:59
,11,
وام ودیعه مسکن به 55 هزار مستأجر پرداخت شد

معاون وزیر راه:

وام ودیعه مسکن به 55 هزار مستأجر پرداخت شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون با معرفی حدود 176 هزار نفر به بانک ها، بیش از 55 هزار نفر توانستند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کنند.

به گزارش بانک و صنعت، محمود محمودزاده اظهار داشت: با توجه به درخواست مردم برای دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، هفته قبل مرحله دوم ثبت نام این تسهیلات را شروع کردیم که تا کنون 200 هزار نفر جدید در سامانه ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تا 30 مهرماه است گفت: افرادی که ثبت نام کردند بعد از گذراندن مراحل پایش در صورت واجد شرایط بودن، به کارتابل بانکی معرفی می شوند تا مراحل اخذ تسهیلات را طی کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: وام ودیعه مسکن، یکی از تصمیماتی بود که امسال موجب شد شرایط قابل قبولی نسبت به رشد، اجاره داشته باشیم و توانستیم آن را کنترل کنیم.

محمودزاده گفت: برای وام ودیعه مسکن با همت دولت 20 هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تخصیصی با موضوع کرونا در نظر گرفته شد این مصوبه در ستاد ملی کرونا و ستاد اقتصادی دولت تنظیم شد که بر اساس آن، قرار است به متقاضیان در شهر تهران 50 میلیون، در کلانشهرهایی که بیش از یک میلیون جمعیت دارند 30 میلیون و در سایر شهرهای کشور، 15 میلیون تومان بابت تمدید اجاره نامه پرداخت شود.

تا کنون 55 هزار نفر وام ودیعه مسکن دریافت کردند

وی افزود: در مرحله نخست ثبت نام وام ودیعه مسکن، یک میلیون و 800 هزار نفر به طور پیامکی ثبت نام کردند و بیش از 550 تا 560 هزار نفر اطلاعات خود را وارد سامانه کردند و این اطلاعات پایش شد.

معاون مسکن و اقتصاد وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، سقف تمدید اجاره در تهران 25 درصد، برای کلانشهرها 20 درصد و برای سایر شهرها 15 درصد در نظر گرفته شد،، اما اخیراً مرکز آمار اعلام کرد افزایش نرخ اجاره به جای 25 درصدی که ستاد ملی کرونا تعریف کرده، 40 تا 41 درصد است این رقم مربوط به کل اجاره هاست یعنی اجاره های جدید به اضافه اجاره تمدید شده است.

محمودزاده گفت: در صورتی که مصوبه ستاد ملی کرونا فقط، برای تمدید اجاره است و به طور کامل و حداکثر با دو درصد اختلاف بین 25 تا 27 درصد در تهران، در تمدید اجاره ها تفاوت داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: 41 درصدی که مرکز آمار اعلام کرده است مربوط به اجاره های جدیدی است که در این حوزه نرخ گذاری برای آن صورت نگرفته است.

وی گفت: دو تصمیمی که برای کنترل بازار اجاره گرفته شد یکی تعیین سقف اجاره، و دیگری وام ودیعه مسکن، در مجموع تأثیر مثبتی بر بازار اجاره گذاشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 218
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران