در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510639 تاریخ : 1399/01/23-15:21:12
,17,4,
وام‌های پرداختی چین در مارس به 405 میلیارد دلار رسید

با ارائه مشوق‌های اقتصادی برای کرونا ویروس؛

وام‌های پرداختی چین در مارس به 405 میلیارد دلار رسید

میزان وام‌های جدید بانک‌های چین در ماه مارس با تزریق نقدینگی توسط بانک مرکزی به بازار چین و کاهش نرخ بهره به منظور تقویت اقتصاد آسیب‌دیده این کشور در برابر اثرات ویروس کرونا، به شدت جهش کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، در ماه مارس با تزریق نقدینگی توسط بانک مرکزی به بازار چین و کاهش نرخ بهره به منظور تقویت اقتصاد آسیب‌دیده این کشور در برابر اثرات ویروس کرونا، وام‌های جدید پرداختی بانک‌های چین به شدت جهش کرد و به سطح 2.85 تریلیون یوآن 0 معادل 405 میلیارد دلار) رسید.

در برابر ویروسی که دومین اقتصاد بزرگ جهان را با اولین رکود 3 ماهه خود در 30 سال اخیر روبرو کرده است، سیاست‌گذاران چینی تلاش می‌کنند که اقتصاد این کشور را تقویت کنند. در حالی که فعالیت‌های اقتصادی آغاز شده و کارخانه‌ها بازگشایی شده‌اند، تحلیل‌گران هشدار می‌دهند که بازگشت چین به وضعیت نرمال ماه‌ها طول خواهد کشید.

وام‌های جدید پرداخت شده توسط بانک‌های چینی در ماه مارس بسیار بالاتر از پیش‌بینی کارشناسان بوده است. آنها انتظار داشتند مقدار کل این وام‌ها به 1.8 تریلیون یوآن برسد. همچین این وام‌ها بیش از 3 برابر 905.7 میلیاد یوآن وامی است که در فوریه پرداخت شده بود.

به این ترتیب طبق داده‌های بانک مرکزی، کل وام‌های پرداخت شده بانک‌های چینی در 3 ماهه اول به رکورد تاریخی 7.1 تریلیون یوآن رسید. رکورد قبلی با 5.81 تریلیون یوآن وام، متعلق به 3 ماهه اول 2019 بود.

در ماه مارس وام‌های پرداخت شده به خانوارها که بیشتر شامل وام مسکن بود هم افزایش یافت و از 413 میلیارد یوآن در ماه فوریه به 989.1 میلیارد یوآن رسید.

وام‌های شرکتی تقریباً دو برابر شد و از 1.13 تریلیون یوآن در ماه قبل به 2.05 تریلیون یوآن رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران