سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 465090 تاریخ : 1398/02/31-16:54:18
,10028,
واریز مستمری سه برابری به سیل زدگان

رئیس سازمان بهزیستی اعلام کرد

واریز مستمری سه برابری به سیل زدگان

رئیس سازمان بهزیستی از واریز مستمری سه برابری به سیل زدگان خبر داد و گفت: بین 500 تا یک میلیون و 500 هزار تومان نیز مستمری به حساب آنها واریز شد و همچنین 5 میلیون تومان نیز برای خرید وسایل ضروری منزل، وام قرض الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، وحید قبادی دانا در جلسه شورای عالی رفاه که ظهر امروز در وزارت رفاه برگزار شد، در خصوص اقداماتی که در سیل اخیر انجام شده است، گفت: 305 تیم برای ارائه خدمات مددکاری و مشاوره به استان‌های سیل زده اعزام شده‌اند و 139 دستگاه خودروی ویژه نیز برای کمک اعزام شده‌اند.

وی تاکید کرد: در خصوص افزایش کودک آزاری و همسر آزاری و خودکشی یک سری آیتم‌ها افزایش پیدا کرده است که افراد دارای مشکل به مراکز مشاوره و مددکاری ارجاع داده می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی از راه اندازی پایگاه مادر و کودک در استان‌های سیل زده خبر داد و گفت: با همکاری کانون‌های مهدکودک و بخش خصوصی این پایگاه‌ها فعال شد که بازسازی روحی و روانی بعد از سیل مورد تاکید ما قرار دارد.

قبادی دانا گفت: در حال حاضر در یازده آیتم مختلف خسارت کلی مسکن مشخص شده است که 60 هزار مورد نیز ثبت خسارت صورت گرفته است که به تفکیک مشخص شده است.

وی همچنین از واریز مستمری سه برابری به سیل زدگان خبر داد و گفت: بین 500 تا یک میلیون و 500 هزار تومان نیز مستمری به حساب آنها واریز شد و همچنین 5 میلیون تومان نیز برای خرید وسایل ضروری منزل، وام قرض الحسنه پرداخت شده است.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: 10 میلیون تومان کمک بلاعوض اولیه برای مددجویانی که در اثر سیل آسیب دیده بودند، پرداخت شد.

قبادی دانا از آغاز عملیات ساخت واحدهای تخریب شده در سیل خبر داد و گفت: بعد از ماه مبارک رمضان به صورت ویژه عملیات ساخت این واحدها آغاز خواهد شد.

وی گفت: 800 مرکز نگهداری شبانه روزی در کشور داریم که 47 هزار نفر در این مراکز نگهداری می‌شود و برخی از این مراکز که در معرض آسیب بودند ایمن سازی شدند و برخی نیز به مرکز دیگری جابجا شدند.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه در مجموع 86 مرکز در اثر وقوع سیل آسیب دید، گفت: 7 میلیارد تومان میزان خسارت‌ها بوده که 7139 مورد خسارت ثبت شده است.

قبادی دانا با تاکید بر اینکه تأمین اعتبار ما به شدت دچار مشکل است، گفت: اگر اعتبار تأمین نشود، ارائه خدمات به سیل زدگان با کندی مواجه می‌شود.

وی گفت: برای بیمه حوادث بعدی نیز 60 میلیارد تومان بودجه نیاز داشتیم که به دلیل نبود بودجه فعلاً دست نگه داشتهایم.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 225
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه