سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 452848 تاریخ : 1398/01/24-16:23:29
,6,
واردات مینی بوس، اتوبوس و ون دست دوم خیانت به کشور و نظام است

واردات مینی بوس، اتوبوس و ون دست دوم خیانت به کشور و نظام است

دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه با خبر شدیم بحث واردات اتوبوس، مینی بوس و ون دست دوم در کمیسیون زیربنایی دولت مطرح شده که این طرح را در سالی که به عنوان رونق تولید نامگذاری شده تلاش برای بیکاری تعداد بیشتری از جوانان کشور میدانیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، احمد نعمت بخش گفت: در سالی که تلاش ما باید برای رونق در صنعت خودروسازی و توانمند سازی خودروسازان داخلی است برخی با بی تدبیری و بدون در نظر داشتن مصلحت کشور طرحی را در کمیسیون زیربنایی دولت مطرح کرده اند و قصد دارند اقدام به واردات خودروهای دست دوم نمایند که این اقدام جای بسی تاسف دارد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر رونق تولید با ابراز نارضایتی از ورادات اتوبوس، مینی بوس و ون دست دوم این اقدام را مغایر با تاکیدات ایشان دانست و گفت: اگر قرار باشد به دلیل گرانی ارز و افزایش قیمت تمام شده محصولات داخلی، آقایان اقدام به واردات خودروهای دست دوم خارجی نمایند و این اقدام به سایر کالاهای سرمایه ای تسری یابد دیگر کارخانه ای در کشور باقی نمی ماند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با گلایه مندی از واردات خودروی دست دوم گفت: قیمت ارز و قیمت مواداولیه تولید داخل خودرو 3 برابر قیمت گذشته شده است لذا با وجود تمام تلاش های صورت گرفته برای کاهش هزینه های تولید ناچار به افزایش قیمت محصولات هستیم و مشاهده می کنیم مسئولین وزارت کشور به جای پرداختن به اصلاح بنیان های اقتصادی به واردات دست دوم روی آورده اند.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال رونق تولید است و مقام معظم رهبری این شعار را مطرح کرده اند گفت: با چه رویی این پیشنهادات به کمیسیون زیربنایی دولت آورده شده است؟!

نعمت بخش واردات خودرو به کشور آن هم از نوع دست دوم را خیانت به کشور و نظام دانست و گفت: چرا به جای حل مساله و رفع موانع رونق تولید به موضوع واردات خودرو آن هم از نوع دست دوم پرداخته شده است؟ در حالی که اگر مسئولین بابت افزایش هزینه های تولید چاره ای بیاندیشند در آینده ای نزدیک شاهد رونق صنعت خودروسازی در تولید اتوبوس، مینی بوس و ون خواهیم بود.

وی اذعان داشت: وزارت کشور باید راهی بیاندیشد که به جای اینکه خودروهای نو مملکت کنار گذاشته شود و خودروهای دست دوم وادراتی جای آن ها را بگیرد با خودروسازان قرار داد ببندد و از امکانات ساخت داخل برای خرید محصولات داخلی استفاده نمایند تا به بیکاران کشور اضافه نشود.

احمد نعمت بخش در پایان گفت: پیشنهاد می شود وزارت کشور در شرایطی که بودجه لازم جهت خرید خودروهای سرمایه ای ندارد می تواند اقدام به انعقاد قرار داد با شرکت های داخلی جهت نوسازی ناوگان فرسوده اعم از تعویض موتور، بازسازی و ... نماید لذا تاکید می کنیم کهن جامه خویش پیراستن / به از جامه عاریت خواستن.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 172
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه