سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 351681 تاریخ : 1397/04/11-17:25:32
,17,25,
واردات مواد معدنی با قابلیت تولید داخل در لیست ممنوع شده ها

کرباسیان اعلام کرد:

واردات مواد معدنی با قابلیت تولید داخل در لیست ممنوع شده ها

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: طبق مصوبه دولت، واردات مواد معدنی با قابلیت تولید داخل، در لیست ممنوع شده ها قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب اظهار داشت: موارد استثنایی که در گروه اقلام واسطه‌ای، نیازهای حیاتی یا جزو نیازهای معدنی و شیمیایی نظیر الکترودهای گرافیتی هستند در گروه یک واردات قرار می گیرند. سایر اقلام معدنی نیز در گروه دوم قرار می‌گیرند.

وی افزود: دلار 4200 تومانی برای واردات مواد معدنی در نظر گرفته شده است و اگر موارد استثنایی هم در قراردادها باشد، دلار 4200 تومانی برای وارداتشان اختصاص می‌یابد. اگر نیاز باشد وزارت صنعت، معدن و تجارت لیست‌ واردات را اصلاح خواهد کرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره اینکه با توجه به سیاست‌های جدید ارزی مبنی بر واریز ارز حاصل از صادرات مواد معدنی به سامانه «نیما»، چه تأثیراتی روی صادرات و درآمدهای صادراتی مواد معدنی خواهد گذاشت؟ گفت: دولت برای کنترل نرخ ارز و افزایش بی‌حساب و کتاب آن، موظف بود تصمیمات اضطراری بگیرد که این کار را هم کرد.

وی ادامه داد: اما باید بپذیریم که ارز حاصل از صادرات باید به نوعی به شبکه برگردد و این نیز با حالت اجباری و دستوری به صورت کامل، عملی نیست. از این رو، صادرکننده‌ها باید قدرت مانور داشته باشند.

کرباسیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی روزهای گذشته، بانک مرکزی و سیاست‌گذاران اقتصادی به این نتیجه رسیدند که سامانه‌ای را برای صادرکنندگان در نظر بگیرند تا آن‌ها نیز بتوانند میزانی از ارز حاصل از صادرات خود را برای واردات ماشین آلات و مواد اولیه اختصاص دهند.

وی اظهار امیدواری کرد که طی روزهای آینده این موضوع ابلاغ شود و بتوان تلاطم ارز را کاهش داد و مقداری از جو روانی افزایش قیمت را تعدیل کرد که باعث ثبات بازار ارز می‌شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 245
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه