جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 445750 تاریخ : 1397/10/23-12:35:42
,17,13,
واردات مشکل گرانی گوشت راحل نمی‌کند/عرضه خوراک دام قطره‌چکانی است

واردات مشکل گرانی گوشت راحل نمی‌کند/عرضه خوراک دام قطره‌چکانی است

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه در شرایط فعلی دولت باید صادرات دام را آزاد کند تا ارز حاصل ازخروج دام به کشور بازگردد، گفت: توزیع نهاده‌های دولتی به صورت قطره چکانی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سید احمد مقدسی درباره گرانی گوشت قرمز و قاچاق دام زنده از کشور، اظهارداشت: طبق آماری که چند وقت قبل در رادیو اعلام شد در 9 ماهه امسال 962 هزار راس دام سبک و سنگین به صورت غیرمجاز از کشور خارج شده است.  

وی با انتقاد از ممنوعیت صادرات دام زنده اضافه کرد: صادرات دام روال قانونی خود را طی می کرد که جلوی آن را گرفتند که همین امر باعث گسترش قاچاق شده است. سازمان های نظارتی نیز مشخص نیست که چرا به این مساله رسیدگی نمی کنند.  

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه ممنوعیت صادرات و قاچاق دام زنده از دلایل گرانی گوشت قرمز در بازار است، گفت: قیمت دام زنده نوسان چندانی نداشته است. قیمت هرکیلوگرم گوساله زنده 22 هزارتومان بوده که اخیرا هزارتومان افزایش یافته و به 23 هزارتومان رسیده است.  

مقدسی تصریح کرد: دولت باید در این وضعیت صادرات را آزاد کند که حداقل ارز حاصل از آن وارد کشور شود نه اینکه هم دام از کشور خارج شود هم اینکه ارزی وارد کشور نشود.  

وی با اشاره به مباحث مطرح شده مبنی بر واردات دام زنده به کشور، افزود: مگر با واردات گوشت به کشور مشکل حل شد که حالا می‌خواهند دام زنده وارد کنند؟ چند بار باید یک مساله را تجربه کنیم تا متوجه شویم که راهکار درستی نیست؟  

مقدسی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه در صورت تداوم شرایط فعلی، واردات مواد اولیه دیگر به صرفه نیست و باید محصولات و فرآورده های نهایی را وارد کشور کنیم، تصریح کرد: در این صورت بحث اشتغال و امنیت غذایی به خطر می‌افتد.  

وی ادامه داد: وقتی برای انتقال ارز مواد اولیه با مشکل مواجه هستیم برای محصولات نهایی نیز چنین مشکلی خواهیم داشت. 

توزیع نهاده‌های دولتی قطره چکانی است

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات بوجود آمده در زمینه واردات نهاده های دامی به کشور، گفت: در پی این اتفاق، قیمت جو و سویا کیلویی 100 تومان و ذرت حدود 150 تومان افزایش یافته و هم اکنون نرخ هرکیلوگرم ذرت 1350 تومان، جو 1350 تومان و کنجاله 2450 تومان است.  

مقدسی تصریح کرد: این درحالی است که قیمت شیرخام براساس نرخ های قبلی نهاده های دامی تصویب شده است و هم اکنون هرکیلوگرم شیرخام را از دامدار 2000 تومان خریداری می کنند.  

وی با بیان اینکه علاوه بر این با کمبود نهاده مواجه و ناچار هستیم این محصولات را از بازار آزاد تهیه کنیم، ادامه داد: تولیدکنندگان در بازار آزاد جو را کیلویی 1600 تومان، سویا را 3340 تومان و ذرت را 1800 تومان خریداری می کنند.  

مقدسی درباره توزیع نهاده های دامی دولتی نیزتوضیح داد:میزان عرضه نهاده ها کافی نیست و توزیع به صورت قطره چکانی انجام می شود.  ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران