سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 350727 تاریخ : 1397/03/23-16:27:53
,6,
واردات خودرو بصورت کامل تحریم نشده است

فولاد گر:

واردات خودرو بصورت کامل تحریم نشده است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: در تحریم های تازه علیه ایران، شرکتهای تولید و تامین کننده قطعات تحریم شده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حمید رضا فولاد گر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی با بیان اینکه در قانون احکام دائمی توسعه نباید موانع غیر تعرفه ای و غیر فنی برای واردات خودرو تعیین شود گفت: بر اساس قانون ارتقاء کیفی خودرو و تنظیم بازار دولت در حال حاضر اختیار مجوز قانونی برای تغییرات تعرفه خودرو را دارد.

واردات خودرو بصورت کامل تحریم نشده است

وی همچنین با بیان اینکه در تحریم های تازه علیه ایران، شرکتهای تولید و تامین کننده قطعات تحریم شده اند افزود: این موضوع به معنای امکان پذیر نبودن انتقال تکنولوژی است درحالی که واردات خودرو بصورت کامل تحریم نشده است بنابراین تصویب قانون ساماندهی بازار خودرو در این مقطع به صلاح نیست اما پس از گذر از مقطع فعلی و تعیین تکلیف شرکتهای خارجی و اروپا درخصوص برجام این موضوع بررسی خواهد شد

فولادگر همچنین گفت: تحریم ها علیه ایران کاملا هدفمند است.

خودرو با دو نرخ به بازار عرضه می شود

وی افزود: بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت با تصمیم شورای رقابت،? خودروهای بیش تر و کمتر از 45 میلیون با دو نرخ به بازار عرضه می شوند.

فولادگر در ادامه با اشاره به افزایش قیمت خودرو ها گفت: خودروهای بالای 45 میلیون تومان با 9/6 درصد و خودروهای کمتراز 45 میلیون تومان 7/5 درصد افزایش قیمت خواهند ­ داشت.

­سرازیر شدن نقدینگی به بازار خودرو، سبب افزایش قیمت شده است

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در ادامه افزود: در سال 96 شرکتهای خودرو سازی 16 درصد افزایش تولید و 18 درصد افزایش عرضه داشته اند و در دوماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال 96 در بخش تولید و عرضه بیش از 30 درصد رشد ثبت شده است.

وی گفت: این آمار از سوی وزارت صنعت نشان دهنده نبود کاهش در تولید و عرضه خودرو به بازار بوده است.

شرکتهای خصوصی سازی باید بطور واقعی خصوصی سازی شوند

فولادگر با بیان اینکه شرکتهای خصوصی سازی باید بطور واقعی خصوصی سازی شوند افزود: در شرایط ­فعلی امکان نظارت دولتی و رقابت پذیری خصوصی در این بخش وجود ندارد باید با ساختار اصلاح در صنعت خودرو سازی شاهد افزایش کیفیت،? رقابت در قیمت و خدمات پس از فروش باشیم.

وی همچنین گفت: پس از اعلام دو نرخ تعیین شده امیدوار به بازگشت آرامش به بازار خودرو هستیم.

اتفاقات سال گذشته خودرو را دردست پیگیری و بررسی داریم

فولادگر بیان کرد: تنش های بازار خودرو های خارجی در سال 96 و افزایش قیمت خودروهای خارجی سبب گرایش مردم به سمت خرید خودروهای داخلی بالای 50 میلیون تومان شد که این اتفاق را بررسی خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: براساس ادعای تولید کنندگان داخلی تولید کاهش پیدا نکرد و احتکار اتفاق نیافتاد درصورت مغایرت ادعای خودروسازان با واقعیت،? گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه خواهیم کرد.

طرح ساماندهی خودرو فعلا مسکوت می ماند

رئیس­کمیسیون ویژه حمایت از تولید گفت: جزئیات این طرح را بررسی کردیم این طرح را می توان بصورت یک طرح کامل و مناسب اجرایی کرد اما فعلا به دلیل شرایط خاص سیاسی با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم ها­­این موضوع مسکوت خواهد ماند. این طرح را می توان بصورت یک طرح کامل و مناسب اجرایی کرد.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، مجتبی خسرو تاج رئیس سازمان توسعه تجارت در نشست خبری روز (دوشنبه 21خرداد97) گفت: بحث واردات خودرو اکنون در دست پیگیری قرار دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 173
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه