صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521063 تاریخ : 1399/07/20-10:51:52
,5,
واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می شوند

مجری طرح های نیروگاه گازی برق حرارتی:

واحدهای گازی نیروگاه زرند سال آینده وارد مدار می شوند

مجری طرح های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی گفت: واحدهای اول و دوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به ظرفیت 324 مگاوات در پیک سال آینده وارد مدار می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محمود صادقی، با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زرند از اوایل سال گذشته آغاز شده است، گفت: روند احداث نیروگاه گازی زرند با اتکا به متخصصان بومی و تجهیزات ساخت داخل در حال انجام است و در حال حاضر فعالیت های ساختمانی و زیربنایی مجموعه به اتمام رسیده و در مرحله نصب و راه اندازی تجهیزات هستیم.

مجری طرح های نیروگاه گازی شرکت برق حرارتی تاکید کرد: در احداث این نیروگاه با استفاده از تجهیزات معتبر و قابل رقابت با قطعات خارجی که توسط شرکت های داخلی ساخته شده است، شاهد کاهش 20 درصدی هزینه های ارزی در این واحد نیروگاهی هستیم.

صادقی ادامه داد: با اتمام عملیات ساختمانی و روشنایی سالن توربین، عملیات نصب بخش توربین ها، اسکیدهای مربوطه، نصب بخش اگزوز، ایراینتیک و فین فن دو واحد گازی نیروگاه زرند به صورت همزمان در حال نصب بوده و از برنامه زمان بندی سنکرون جلوتر است. همچنین عملیات ساختمانی بخش های مشترکات نیروگاه نیز به اتمام رسیده و آماده نصب تجهیزات است. در بخش گازرسانی نیز با نهایی شدن محل اتصال خط نیروگاه به خط اصلی گاز، عملیات ساختمانی ایستگاه گاز داخلی به پیمانکار ابلاغ و تجهیزات ایستگاه 100 هزار مترمکعبی، حمل و آماده نصب است.

مجری طرح های نیروگاه گازی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: با تکمیل احداث دو واحد گازی این نیروگاه حدود 324 مگاوات به ظرفیت برق استان کرمان افزوده می ‎شود. راه اندازی این نیروگاه در تأمین برق شبکه سراسری جنوب شرقی کشور در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان بسیار اثرگذار بوده و با توجه به کسری یک هزار مگاواتی برق منطقه مرکزی در سال آینده، وارد مدار شدن این نیروگاه از اهمیت زیادی برخوردار است.

گفتنی است، نیروگاه سیکل ترکیبی زرند در کیلومتر 20 شهر زرند در مجاورت روستای علی آباد استان کرمان در زمینی به مساحت 52 هکتار در حال احداث است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران