صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518764 تاریخ : 1399/06/12-11:03:49
,2,
واحدهای صادراتی مقاوم در شرایط سخت حمایت می شوند

بازدید مدیران بانک توسعه صادرات ازشرکت تولیدی و صنعتی ممتاز سهند درهفته دولت:

واحدهای صادراتی مقاوم در شرایط سخت حمایت می شوند

عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران گفت: واحدهای تولیدی صادرات محور خوش حساب که در شرایط دشوار فعلی حجم صادرات خود را افزایش داده یا مانع افت صادرات شده باشند، در مرحله بعدی از همکاری ها تسهیلات بیشتری دریافت خواهند کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، محمدجعفر مزده عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات ضمن تقدیر از فعالیتهای این بنگاه تولیدی گفت: شرکت مذکور از مشتریان خوش حساب بانک توسعه صادرات ایران است که کارنامه مثبتی در حوزه صادرات از خود به جای گذاشته و این بانک آمادگی دارد تا با واحد تولیدی یاد شده در چارچوب مقررات قانونی، همراهی لازم را در بخش ارتقا سقف اعطای تسهیلات و وثائق، داشته باشد.
مزده گفت: بر اساس سیاست های حمایتی بانک توسعه صادرات، واحدهای تولیدی صادرات محور خوش حساب که به ویژه در شرایط دشوار فعلی حجم صادرات خود را افزایش داده یا از کاهش صادرات پیشگیری کرده باشند در مرحله بعدی، تسهیلات بیشتری دریافت خواهند کرد.
وی به مزایای ورود بنگاه های تولیدی به بورس اشاره کرد و گفت: پبشنهاد می کنم از فرصت حضور در بازار سرمایه استفاده کنید؛ علاوه بر اینکه تامین مالی از طریق بازار سرمایه از سیستم بانکی ارزان تر است، سهام شما به عنوان وثیقه نیز برای دریافت تسهیلات مورد پذیرش قرار می گیرد.
ناصر آقاسلطانی،مدیرعامل این واحد تولیدی گفت: این شرکت در سال 98 بالغ بر 15میلیون دلار مصنوعات پلاستیکی صادرکرده و در سه ماه اول سال جاری نیز 3 میلیون دلار درآمد ارزی حاصل از صادرات داشته است.
آقاسلطانی در ادامه این بازدید به چالش های حوزه صادرات پرداخت و گفت: با واردات ماشین آلات جدید برای خط تولید، ظرفیت تولید ما دوبرابر شده اما تامین مواد اولیه یکی از مشکلات تولید در کشور است که دامنگیر حوزه مصنوعات پلیمری نیز شده است؛ ضمن اینکه رقابت در بورس باعث گران تر شدن مواد اولیه و بالا رفتن هزینه های تولید شده است.
وی با تاکید بر اینکه صادرکنندگان کشور در شرایط جنگ اقتصادی تمام تلاش خود را برای تداوم تولید و صادرات به کار می بندند، افزود: صادرکنندگان ترکیه به عنوان رقیب اصلی ما در بازار های هدف صادراتی، از تسهیلات ارزان و حمایت های دولتی خوبی در حوزه صادرات برخوردارند؛ مطالبه ما از سیستم بانکی، به خصوص بانک توسعه صادرات ایران تسهیل در اخذ وثائق، افزایش سقف تسهیلات و حمایت از صادرکنندگان در شرایط سخت است.
شرکت تولیدی و صنعتی ممتاز سهند طی سال های 96 تا 98 صادرکننده ممتاز کشوری بوده و قریب به 650 نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند. باوجود شرایط نامساعد اقتصادی، شیوع کرونا و تحریم ها، این بنگاه اقتصادی نه تنها افت صادرات وتعدیل نیرو نداشته بلکه به تعداد پرسنل خود نیز افزوده است.
شرکت های "پویا پلیمر سهند" و "تولیدی و صنعتی ممتاز سهند" از شرکت های زیرمجموعه این واحد تولیدی موفق صادراتی به ترتیب 280 و 350 میلیاردریال تسهیلات سرمایه در گردش از بانک توسعه صادرات دریافت کرده اند.
براساس این گزارش شرکت پویا پلمیرسهند، مصنوعات پلاستیکی خود را به کشورهایی چون اوکراین، روسیه، عراق، افغانستان، پاکستان و چین صادر می کند.
این جلسه در ادامه بازدید های هفته دولت با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام پذیرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران