سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 315656 تاریخ : 1396/11/29-13:54:39
,25,
هیچ گونه مجوز برداشت و صادرات خاک کشاورزی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر نشده است

هیچ گونه مجوز برداشت و صادرات خاک کشاورزی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر نشده است

در پی انتشار خبر " مواد اولیه معدنی با تعرفه دروغین به کشور وارد می‌شود /صادرات خاک کشاورزی به جای شن و ماسه " درگفت‌وگوی خبرنگار خانه ملت با نادر قاضی‌پور در آن خبرگزاری، مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی را جهت شفافیت هر چه بیشتر موضوع به نقل از معاون امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه ارایه داد .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شاتا ، این مرکز در توضیحات خود اعلام کرد:

- موضوع رصد و پایش کالاهای وارده به کشور و صادره از کشور از وظایف گمرک جمهوری اسلامی ایران بوده و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر عملکرد تولیدی معادن و صنایع معدنی نظارت دارد.

این وزارتخانه با نظارت بر روند تولید و به منظور اعمال حاکمیت بر واحدهای تولیدی و جریان تولید در کشور سالیانه نسبت به تعیین تعرفه های واردات مواد معدنی و برخی محصولات اقدام می‌کند . به عنوان نمونه در سال 1395 و به منظور کنترل میزان کک وارده به کشور وزارت متبوع نسبت به اعمال تعرفه بر واردات محصول یاد شده اقدام کرد تا به جریان تولید کک حاصل از استخراج ذغالسنگ معادن داخلی کمک کند.

- در سال‌های گذشته و امسال، جلسات متعددی با گمرک جمهوری اسلامی ایران در خصوص اخذ گواهی مبداء ازصادرکنندگان مواد معدنی به منظور پایش روند صادرات مواد معدنی و امکان پیگیری برگزار شد که متاسفانه تاکنون به نتیجه مطلوب نرسیده است .

- از سوی دیگر هیچ گونه مجوز برداشت و صادرات خاک کشاورزی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر نشده است .

- شایان ذکر است در خصوص موضوع برداشت بیش از ظرفیت معدن مرمریت مورد بهره‌برداری یک نهاد انقلابی در غرب کشور نیز باید گفت که تاکنون اسناد و مدارکی مبنی بر وقوع تخلف در معدن مرمریت توسط این معاونت دریافت نشده و در صورت ارایه اطلاعات کامل و نام معدن امکان بررسی‌های بیشتر فراهم خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 217
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه