بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520469 تاریخ : 1399/07/09-11:36:45
,15,
هیچ سامانه خدمات ارزش افزوده مختل نشده است

هیچ سامانه خدمات ارزش افزوده مختل نشده است

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد که وزارت ارتباطات هیچ سامانه مبتنی بر خدمات ارزش افزوده را مختل نکرده است.?

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) که به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها همچون تماس صوتی و پیامک معمول است، از جمله شامل مسابقات و رای گیری، تبلیغات موبایلی، تلویزیون آنلاین، پخش یا دانلود موسیقی و اطلاع رسانی. اگرچه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط کاربر انتخاب شود، اما ارائه این خدمات برای برخی از شرکت های ارزش افزوده، به روشی برای کلاهبرداری از کاربران تبدیل شد.

پس از آن، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام کرد اگر خدمات واقعی ارزش افزوده که در حمایت از کسب وکارها صورت می گیرد از کلاهبرداری ها جدا نشود، کل سرویس های ارزش افزوده برای همیشه تعطیل خواهد شد. در نهایت ضوابط استفاده از خدمات ارزش افزوده در مصوبه 300 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات موسوم به «پایان وس» تصویب و از 19 خرداد لازم الاجرا شد.

در این راستا، حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به اظهارنظر برخی رسانه ها درباره «کاهش استفاده مردم از سامانه استعلام پیامکی چک برگشتی» یا طرح ادعای «ناکارآمد شدن سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی با اقدام وزارت ارتباطات» گفت: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره وس، زمینه از بین رفتن راه های کلاه برداری از طریق سرویس های ارزش افزوده را فراهم کرده است.

وی افزود: خدمات ارزش افزوده به هیچ عنوان حذف نشده، بلکه بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات فقط روش های استفاده از آن تغییر کرده است.

فلاح جوشقانی در تشریح تغییرات روش استفاده از این خدمات گفت: پیش ازاین مصوبه، مشترک هزینه خدمات ارزش افزوده را از طریق شارژ یا قبوض تلفن همراه پرداخت می کرد. بر اساس مصوبه جدید، مشترک با اختیار و اطلاع خود برای استفاده از خدمات ارزش افزوده اقدام به خرید اعتبار می کند.

معاون وزیر ارتباطات اظهار کرد: در حال حاضر مشترکان برای استفاده از خدمات ارزش افزوده دلخواه خود، نیاز ندارند از اعتبار کیف پول جیرینگ استفاده کنند بلکه می توانند به سادگی اعتبار موردنیاز برای خدمات ارزش افزوده را خریداری کنند.

فلاح جوشقانی با بیان اینکه با هماهنگی بانک مرکزی به دنبال رفع مشکل برای برخی سرویس های پولی بانکی هستیم، عنوان کرد: همان گونه که رگولاتوری در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره روش های جدید استفاده از خدمات ارزش افزوده اطلاع رسانی کرده است سایر مراجع هم برای سرویس دهی به مخاطبان خود در خصوص نحوه استفاده از سامانه ها باید اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران