جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522249 تاریخ : 1399/08/12-16:53:26
,13,16,
هیچگونه نگرانی در تامین و توزیع کودهای شیمیایی وجود ندارد!

هیچگونه نگرانی در تامین و توزیع کودهای شیمیایی وجود ندارد!

شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: هیچ گونه نگرانی از بابت ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان ها وجود ندارد.

به گزارش بانک و صنعت، در پی انتشار گزارشی با عنوان" عدم استقبال کشاورزان از خرید کودهای شیمیایی" شرکت خدمات حمایتی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد که متن کامل آن به شرح ذیل است:

توزیع کود اوره به طور منظم در سراسر کشور در جریان است و در حال حاضر هیچ گونه کمبودی از نظر کودهای فسفاته و پتاسه در کشور نداریم.

از مقدار حدود یک میلیون و هشتصد هزار تن سهمیه کود اوره شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، تاکنون حدود 65 این مقدار حدود میلیون و دویست و سی هزارتن) توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از شرکت های پتروشیمی داخلی تحویل و از طریق کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی بین کشاورزان در کلیه استان های کشور وفق برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده است. این مقدار توزیع کود اوره، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 30 درصد و نسبت به میانگین ده ساله 43 درصد رشد داشته است.

در خصوص وضعیت توزیع کودهای فسفاته و پتاسه نیز لازم به ذکر است که مطابق برنامه هم اکنون مقدار 40 هزار تن کود فسفاته در کارگزاری های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور موجود و جهت خرید در دسترس کشاورزان عزیز قرار دارد و مقدار 91 هزار تن کود فسفانه قیر در بنادر موجود است که به تدریج در حال انتقال به استان ها می باشد. در خصوص کودهای پتاسه نیز وضعیت مناسبی داریم و هم اکنون مقدار 48 هزار تن کودهای پتاسه در استان ها در دسترس کشاورزان قرار دارد.

لذا باتوجه به اقدامات به عمل آمده هیچ گونه نگرانی از بابت تأمین و ذخیره انواع کود و توزیع آن در استان ها وجود ندارد.

توضیحات شرکت خدمات حمایتی در حالی است که در خبر منتشر شده نیز عنوان شده است که مشکلی در «تأمین و توزیع» کودهای شیمیایی وجود ندارد بلکه بدلیل گرانی، کشاورزان قادر به خریداری این کودها نیستند و استقبالی از خرید نمی شود!


مهر



ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران