سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار از خاک سرزمینم مهر تو قد کشیده آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 420951 تاریخ : 1397/08/17-16:19:23
,5,
هوشمند سازی ترانس‌های برق بعد از کنتورهای هوشمند

هوشمند سازی ترانس‌های برق بعد از کنتورهای هوشمند

برای جلوگیری از دزدیده شدن تجهیزات برق نصب شده در معابر و همچنین کنترل و رصد این تجهیزات سامانه‌های برای پیگیری از محل نصب با قابلیت ارسال پیامک بر روی آنها نصب شده است.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، در حاشیه آخرین روز از هجدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران، مهندس عبدالصاحب ارجمندی مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در نمایشگاه امسال تعداد شرکت‌ها کمتر شده ولی نشاط پویایی مشارکت در نمایشگاه بیشتر از سال گذشته است.

وی افزود: شرکت‌های خارجی و تخصصی بسیار خوبی در نمایشگاه حضور دارند، این شرکت‌ها مشارکت بسیار بالایی در پروژه‌های ایران داشته‌اند که ارزش بسیار بالایی دارد.

 

تکنولوژی های جدید ارائه شده در نمایشگاه

ارجمندی تصریح کرد: شرکت‌های داخلی در زمینه کنتور برای اولین بار کنتورهای خود را با کلاس دقت بالا در این نمایشگاه ارائه کردند که نشان دهنده فعال شدن بخش خصوصی است و نشان از استفاده در تکنولوژی‌های های‌تک است.

قابل ذکر است که کنتورهای هوشمند از قبل در کشور موجود بوده است ولی در این نمایشگاه این کنتورها با تکنولوژی‌ها و پروتکل‌های جدیدتر ساخت ، تجاری و رونمایی شده است.

وی ادامه داد: از دیگر دستاوردهای نمایشگاه امسال پست های جی آی اس است این پست‌ها داخل کپسول‌های عایق خاصی تحت عنوان SFX قرار میگیرند و وارداتی هستند که بحث انتقال تکنولوژی و ساخت آنها در این نمایشگاه رونمایی شد.

این تکنولوژی برای شرایط محیطی ، گرد و خاک ، شرایط آب و هوایی طوفانی و بارانی بسیار موثر است. زیرا با استفاده از این تکنولوژی حجم کمتری اشغال می‌شود.

 

کابلهای زیر دریایی

مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق خاطرنشان کرد: دستیابی به تکنولوژی کابل‌های قابل استفاده در زیر دریا از دیگر دستاوردهای این نمایشگاه است، که اولین کابل زیر دریایی در ایران در جزیره هرمز توسط شرکتی آلمانی در سال 1381 نصب شد.

بعد از آن شرکت‌های داخلی کابل‌های فوق ولتاژ را در داخل تولید و حتی به سایر کشورها نیز صادر کردند. و برای ارتباط بین جزیره هنگام و قشم کابلی به طول 3300 متر با یک کور تولید و نصب شده است.

اما هم اکنون کابل‌های چند کور با طول بالا و ولتاژ 132 کیلو ولت توسط شرکت‌های داخلی ساخته و تجاری شده و در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان و قرار گرفته است.

ارجمندی اظهار کرد: در کنار آن همچنین کابل 400 کیلو ولت بصورت آزمایش نه صرفا برای مصرف تجاری ، برای نمونه در این نمایشگاه رونمایی شد که بسیار ارزشمند است که این نوع کابل‌ها عموما از سایر کشورها مانند کره یا فرانسه وارد میشده است که این تکنولوژی نیز درحال بومی سازی شدن است.

در همین راستا ارجمندی به پروژه‌های کاهش تلفات و ساخت هادی‌های پر ظرفیت نیز اشاره کرد. برای جلوگیری از سرقت ترانس‌هایی که اغلب در معابر نصب و راه اندازی می‌شوند ، سامانه‌هایی با قابلیت ارسال پیامک در صورت قطع ارتباط بر روی آنها نصب شده است.

طبق آمارهای گذشته این سرقت‌ها در استان‌های جنوبی کشور از 150 دستگاه ترانس به 25 ترانس کاهش پیدا کرده است که عموما مربوط به ترانس‌های اختصاصی و معابر بود که با استفاده از این سیستم کاهش پیدا کرده است.

 

برق دزدی ، پدیده مضموم اجتماعی

ارجمندی با تاکید بر برق دزدی بعنوان یک پدیده مضموم اجتماعی گفت: برای کاهش برق دزدی‌ها تدابیری اندیشه شده است که مهمترین آنها نصب کنتورهای دیجیتال و هوشمند و تصویب قانون مبارزه با استفاده کنندگان از آب ، برق و گاز است. طبق این مصوبه این نوع مشترکین ، مشترک موقت محسوب می‌شوند که برای آنها قبض نیز صادر میگردد ولی این امر برای آنها مالکیت ایجاد نمی‌کند.

وی خاطر نشان کرد: ایران این افتخار را دارد که طی 15 سال گذشته هیچ گونه بلک‌اوت کلی یا جزیی نداشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 205
رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه