در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520560 تاریخ : 1399/07/10-16:21:38
,17,
همکاری گمرکات با آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده استاندارد

همکاری گمرکات با آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده استاندارد

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: مکاتبه مستقیم گمرکات با آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده استاندارد، گامی دیگر در تسریع انجام تشریفات گمرکی است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مهرداد جمال ارونقی گفت: در راستای تسریع و تسهیل در فرآیند ارزیابی و انجام تشریفات گمرکی و انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی مقرر شد تا به منظور تعیین ماهیت کالاهای وارداتی و صادراتی غیرمشمول استاندارد اجباری، گمرکات کشور به صورت مستقیم با آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد مکاتبه کرده و از ارجاع این استعلام ها به موسسه استاندارد خودداری کنند.

به گفته وی، با توجه به مفاد تفاهم نامه بین گمرک ایران و سازمان ملی استاندارد، گمرک می تواند نسبت به مکاتبه مستقیم و ارسال نمونه به آزمایشگاه های مورد تایید سازمان استاندارد با اولویت دارندگان گواهی نامه 17025، پژوهشگاه استاندارد و سایر آزمایشگاه های همکار، فقط به منظور تعیین ماهیت کالاهای غیرمشمول استاندارد اجباری اقدام کند.

این مقام مسوول افزود: بدیهی است در صورت بروز اختلاف بین نتایج آزمون منتشره از آزمایشگاه های همکار، می توان به عنوان فصل الخطاب از توانمندی های پژوهشگاه استاندارد استفاده کرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شده اسامی آزمایشگاه های همکار و شرکت های بازرسی مورد تایید، توسط سازمان ملی استاندارد به روزرسانی و بر روی پرتال سازمان مذکور قرار گیرد.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران خاطرنشان کرد: با اخذ نام کاربری و کد ورودی به سامانه جامع امور گمرکی، آزمایش های همکار و شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان ملی استاندارد، می توانند برای ارائه خدمات به مراجعان در سامانه EPL فعالیت کنند.

ارونقی در خاتمه بیان داشت: گمرک در فرآیند اشاره شده نقش نظارتی داشته و نمونه برداری از اقلام مورد نظر توسط شرکت های بازرسی انجام می شود و با اجرایی شدن این فرآیند و عدم مکاتبه با موسسه استاندارد درباره تعیین ماهیت کالاها، روند انجام تشریفات گمرکی سرعت می گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران