تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520040 تاریخ : 1399/07/02-11:39:31
,5,
همکاری های برقی ایران و افغانستان توسعه می یابد

سفیر ایران در افغانستان گفت:

همکاری های برقی ایران و افغانستان توسعه می یابد

سفیر ایران در جمهوری افغانستان گفت: وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به اهمیت نیرو و زیرساخت های انتقال نیروی برق، برنامه های گسترده و هدفمند در کشور افغانستان دارد که به زودی اخبار خوبی از آن منتشر خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق(ساتکاب )، بهادر امینیان در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه اختصاصی - تخصصی «آب، برق، انرژی های نو» در کشور افغانستان، افزود: دو کشور فرصت های بسیاری برای توسعه در اختیار دارند که نباید اجازه دهند بیگانگان آنها را از بین ببرند، بنابراین اگر افغانستان قصد توسعه دارد به طورقطع ایران بهترین گزینه است؛ به صورتی که هم خود ایران و همافغانستان از طریق ایران می تواند به اهداف تعیین شده دست یابند

وی ضمن اشاره به اهمیت بازار افغانستان برای بخش خصوصی ایران ادامه داد: آمارها اکنون نشان می دهد افغانستان از ایران، حدود سه میلیون دلار سالانه، واردات دارد بنابراین اگر این کشور توسعه یابدبازار گسترده تری برای تولیدکنندگان ایرانی ایجاد می شود.

امینیان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا به مردم افغانستان کمک کند تا سطح تولیدات خود را بالا ببرند و بعد از آن هم، خریدار کالاهای با کیفیت و مورد نیاز تولید شده در افغانستان خواهیم بود.

سفیر کبیر ایران در جمهوری افغانستان اعلام کرد: اگرچه هم اکنون حجم مبادلات و تراز تجاری مناسب نیست اما ایران آماده سرمایه گذاری و ارایه فناوری های مناسب در افغانستان است.

سفیر ایران در افغانستان: ایران برنده عرضه خدمات برتر در میدان افغانستان است

وی با اشاره به پیشینه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی میان دو کشور گفت: ارتباطات چند ده ساله دو کشور پایه اصلی برگزاری نمایشگاه است که در آینده نیز می تواند تعیین کننده باشد.

امینیان افزود: تعیین عنوان این نمایشگاه کاملا هوشمندانه بوده به این دلیل که خدمات و توسعه در کشور افغانستان به دلایل مختلف تا امروز آنطور که شایسته این کشور است صورت نگرفته، بنابراین هرچه خدمات و امکانات بیشتری در این کشور ارائه شود، بدون تردید جمهوری اسلامی ایران، نخستین برنده این میدان است.

سفیر کبیر جمهوری اسلامی ایران همچنین ضمن اشاره به انجام مذاکرات صلح در افغانستان ابراز امیدواری کرد فرصتهای تجاری حاصل از آن نیز استمرار و ثبات بیشتری یابد.

وی معتقد است؛ با درنظر گرفتن میزبانی ایران از میلیون ها افغانستانی در چند دهه اخیر، پیوندهای عمیقی ایجاد شده، که به طورقطع تحولات اقتصادی و مشارکت های این چنینی به آن تحکیم بیشتری می بخشد.

امینیان گفت: تا امروز نمایشگاه های کالایی برگزار شده، اما این نمایشگاه خدمات و تکنولوژی است، بنابراین رسما نشان دادیم آماده سرمایه گذاری در توسعه خدمات و تکنولوژی های مورد نیاز افغانستان هستیم که این یعنی به این کشور فقط به عنوان یک بازار فروش نکرده و به دنبال ارتباط طولانی مدت و ماندگار خواهیم بود.

ارزش تجارت سالانه میان افغانستان و ایران به بیش از یک و نیم میلیارد دلار رسیده و ایران سال گذشته به عنوان بزرگترین شریک تجارتی افغانستان بیشترین صادرات را به این کشور همسایه داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران