صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521490 تاریخ : 1399/07/28-09:09:08
,5,
همکاری های ایران و افغانستان در بخش حمل و نقل و انرژی توسعه می یابد

اردکانیان:

همکاری های ایران و افغانستان در بخش حمل و نقل و انرژی توسعه می یابد

وزیر نیرو با اشاره به برگزاری اجلاس ششم کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین ایران و افغانستان در آینده نزدیک، گفت: مسایل مربوط به راه اندازی راه آهن هرات- خواف، همکاری های گمرکی، بازارچه های مرزی و مسایل مربوط به انرژی در این اجلاس بررسی خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان افزود: مسوولیت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و افغانستان در هفته های اخیر به پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب هیات وزیران به وزارت نیرو محول شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس فعالیت هایی آغاز شده که از جمله آن برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی برق و مخابرات بود که با حضور بیش از 70 شرکت ایرانی در کابل برگزار شد و استقبال خوبی هم از آن شد.

اردکانیان گفت: اجلاس ششم کمیسیون مشترک هم به زودی در کابل برگزار می شود و تلاش خواهد شد در آن زمینه های مختلف همکاری را هم در بخش برق و انرژی و هم انرژی تجدیدپذیر به واسطه تونل مشترک باد که بین ایران و افغانستان وجود دارد و مستلزم سرمایه گذاری های مشترک است، پیگیری شود.

وزیر نیرو ادامه داد: همچنین در این اجلاس مسایل مربوط به برقراری راه آهن هرات- خواف و بحث های مربوط به همکاری های گمرکی، موضوع بازارچه های مرزی و نیز زنجیره اتفاقات خوب اقتصادی بین ایران و افغانستان پیگیری خواهد شد.

وی افزود: تلاش خواهد شد در این اجلاس بتوان به نقطه توافق نهایی دست یافته تا کارهای اجرایی سرعت گیرد.

اردکانیان گفت: موضوع سنکرون سازی شبکه برق ایران و افغانستان نیز از بحث هایی است که می توان در باره آن در این اجلاس به گفت و گو پرداخت.
افغانستان و ایران در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با یکدیگر رابطه نزدیک و دوستانه ای دارند و دولت ایران طی 19سال گذشته در عرصه های مختلف با دولت افغانستان همکاری کرده است که از مهمترین آنها پروژه راه آهن هرات- خواف است.

مقام های افغانستان اعلام کرده اند که دو کشور ایران و افغانستان، طی ماه آینده راه آهن هرات- خواف را افتتاح خواهند کرد و با آغاز بکار این خط آهن، تحول بزرگ تجارتی بین دو کشور رخ خواهد داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 159
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران