در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516261 تاریخ : 1399/04/29-15:38:59
,5,
همکاری مردم مانع از بروز خاموشی خواهد شد

سخنگوی صنعت برق:

همکاری مردم مانع از بروز خاموشی خواهد شد

سخنگوی صنعت برق از مردم درخواست کرد: مصارف برق خود را تا 10 درصد کاهش دهند تا این همکاری و همراهی مانع از اعمال خاموشی شود.

به گزارش بانک و صنعت، مصطفی رجبی مشهدی افزود: روزگذشته رکورد مصرف برق کشور شکسته شد و میزان مصرف از مرز 58 هزار مگاوات عبور کرد و این درحالی است که براساس پیش بینی سازمان هواشناسی روند افزایش دمای هوا تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: میزان مصرف برق روز گذشته بیش از 400 مگاوات به نسبت سال گذشته فراتر رفت و اکنون صنعت برق همه تلاش خود را برای تامین برق پایدار به کار گرفته و تاکنون هیچ خاموشی برنامه ریزی شده اعمال نشده است.

سخنگوی صنعت برق ضمن تاکید براینکه اکنون برق پایدار برای کشور تامین شده است، گفت: مردم همکاری خود با صنعت برق را با کاهش 10درصدی ادامه دهند تا نیاز به اعمال خاموشی نباشد.

وی افزود: روند مصرف چنانچه مدیریت نشود و روند افزایشی را بدنبال داشته باشد، احتمال خاموشی قوت خواهد گرفت.

رکورد مصرف برق روز شنبه ( 28 تیرماه) و با گرمتر شدن دمای هوا، بالاخره شکست و بیش از یک نیروگاه 300 مگاواتی از مصرف سال گذشته بالاتر رفت.

شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، روز گذشته اعلام کرد: گزارش های مقایسه ای و ثبت شده نشان داده مصرف برق از مرز 58 هزار مگاوات عبور کرده و به 58 هزار و 104مگاوات رسید.
بررسی ها نشان داد: این میزان 333 مگاوات از پیک سال گذشته بیشتر و بالاترین میزان مصرف ثبت شده در تاریخ صنعت برق به شمار می رود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران