سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 493453 تاریخ : 1398/08/22-09:15:07
,9,10028,
همکاری خوب داروخانه‌ها با طرح نسخه پیچی الکترونیک

رئیس سازمان غذا و دارو:

همکاری خوب داروخانه‌ها با طرح نسخه پیچی الکترونیک

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت، امیدواریم بتوانیم برنامه نسخه پیچی الکترونیک را تا آخر آبان در داروخانه‌ها اجرایی کنیم. سرعت این کار مناسب است و داروخانه‌ها همکاری خوبی با این طرح دارند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد رضا شانه ساز درباره اجرای طرح‌های نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیک افزود: سازمان غذا و دارو یکی از اعضای اصلی کمیته کشوری پرونده الکترونیک سلامت است. داروخانه‌ها سال‌هاست که این موضوع را آغاز کردند و آمادگی داروخانه‌ها برای پذیرش نسخه‌های الکترونیک اهمیت دارد.

وی بیان کرد: در حال حاضر نسخه ها به صورت کاغذی به داروخانه می رود، اما داروخانه ها این نسخه ها را با خرید نرم افزار و استفاده از نیروی انسانی وارد سیستم کرده و به صورت فایل به سازمان های بیمه گر ارسال می کنند. خوشبختانه کار نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه ها تسهیل شده، اما شرکت های نرم افزاری باید خود را به استانداردها نزدیک کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو همچنین در پاسخ به سوالی درباره استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه دارو نیز اظهار داشت: بار اصلی در حوزه دارو باید بر دوش بخش خصوصی باشد و دولت باید نقش هدایتگری را بر عهده بگیرد. در حوزه دارو از تامین تا عرضه در تلاش هستیم که کار به بخش خصوصی واگذار شود. وزیر بهداشت در جلسه های مختلف تلاش می کند بخش خصوصی بیشتر پای کار باشد تا بتوانیم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم. از طرفی باید نقش بخش خصوصی را در قسمت عرضه دارو هم بیشتر کنیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز پیش از این گفته بود: نسخه پیچی در داروخانه‌ها تعریف می‌شود. زیرساخت‌های لازم برای نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها در حال فراهم شدن است و طبق زمان بندی انجام شده، این اقدام در داروخانه‌ها تا آخر آبان ماه تکمیل می شود.

به گفته وزیر بهداشت طرح نسخه پیچی الکترونیک قرار است تا پایان آبان ماه در همه داروخانه ها اجرایی شود. همچنین سعید نمکی از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک تا پایان سال خبر داده است. طرح های الکترونیک در نظام سلامت پس از وزارت سعید نمکی به شکل جدی دنبال شده و قرار است داده های حاصل از این طرح ها روی بستر پرونده الکترونیک سلامت قرار بگیرد. ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 176
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه