در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512723 تاریخ : 1399/02/23-14:14:17
,8,
همه نظام برای پاسخ به استقبال از بازار سرمایه پای کار بیایند

وزیر کشور:

همه نظام برای پاسخ به استقبال از بازار سرمایه پای کار بیایند

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تاکید کرد: بازار سرمایه در کشور در شرایط کنونی فرصت مناسبی برای رونق تولید و شرایط اقتصادی کشور است و همه نظام باید برای پاسخ به استقبال مردم از این حوزه پای کار بیاید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رحمانی فضلی پس از شرکت در پنجاه و یکمین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی که با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف و مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار تهران در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز، موضوع بازار، قیمت ها و تحولات بورس و سرمایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و استقبال گسترده مردم از حضور در این بازار از ابعاد مختلف ارزیابی شد.

وی افزود: تاکید همه کارشناسان و متولیان امر بر این است که بازار سرمایه در شرایط کنونی برای کشور فرصت بسیار مناسبی را فراهم ساخته است و در این شرایط، نه تنها دولت بلکه همه نظام باید پای کار بیایند تا با توجه به گرایش و استقبالی خوبی که در طرف تقاضا در بازار سرمایه ایجاد شده است، در طرف عرضه آن هم بتوانیم با ارایه سهام شناور، عرضه های اولیه و ایجاد تغییراتی در تامین سرمایه از طریق این بازار به شکل ارائه پروژه ها و دیگر راهکارهای اقتصادی پاسخ شایسته ای به این استقبال بدهیم و استفاده لازم را از آن برای اقتصاد کشور داشته باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه جمع بندی جلسه امروز به سران قوا ارسال خواهد شد، تصریح کرد: باید بتوانیم با مدیریت دقیق شرایط موجود بازار هم در بخش عرضه و هم تقاضا از فرصتی که ایجاد شده است، برای تقویت ثبات و استمرار رونق اقتصادی در کشور بهره بگیریم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم این جلسه به تناسب موضوع آن که بعد رسانه ای است، موضوعات و دغدغه هایی بود که در چند بعد در حوزه رسانه ای بازار سرمایه مطرح شد و مقرر گردید تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شود.

رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه در این حوزه ما با دو دسته از رسانه ها سرو کار داریم، توضیح داد: یک گروه از رسانه ها، آنهایی هستند که با مبنا و ریشه خارج از کشور فعالیت دارند. رویکرد عمده این رسانه ها، برخورد منفی به منظور تضعیف بازار سرمایه است. آنها با پخش اطلاعات، سینگال ها و داده هایی تلاش دارند این بازار را بی ثبات نشان دهند.

رحمانی فضلی گفت: در این جلسه، مقرر شد نسبت به اینگونه رسانه ها اقدامات قانونی صورت گیرد.

وی دیگر گروه فعال در حوزه اطلاع رسانی در باره بازار سرمایه را «کانالها و رسانه های داخلی» بیان کرد و اظهارداشت: این رسانه ها بعضا در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هماهنگی لازم را با سازمان بورس و وزارت امور اقتصادی و دارایی ندارند و متناسب با سیاستها اقدام نمی کنند.

رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در این زمینه بنا شد سیاست های رسانه ای مناسبی تدوین و به همه رسانه ها ابلاغ شود تا بتوانند ضمن ایفای رسالت حرفه ای خود، نسبت به تقویت بازار سرمایه و هدایت و مدیریت افکار عمومی در این زمینه نقش آفرینی کنند.

وزیر کشور یکی دیگر از مسائل مهم در حوزه بازار سرمایه را موضوع آموزش کسانی دانست که به تازگی وارد این بازار شده اند.

رحمانی فضلی گفت: در حال حاضر 11 میلیون نفر وارد بازار سرمایه شده اند. هر روز نیز تعداد زیادی کد بورسی درخواست می شود و سرمایه های زیادی به بورس می آید. علاوه بر آن، با ورود سهام عدالت، شاهد رونق بیشتر این بازار هم خواهیم بود.

وی افزود: با این حال، افرادی که با سرمایه خرد وارد بورس شده اند به سبب اینکه از آموزش کافی برخوردار نیستند، در معرض ریسک بالایی قرار دارند. به همین دلیل، مقرر شد با همکاری همه رسانه ها به ویژه سازمان صداوسیما و سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، مجموعه ای از بسته های آموزشی را برای استفاده مردم منتشر کنیم تا آنها بتوانند تصمیمات درست و منطقی در بازار سرمایه داشته باشند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید با کمک یکدیگر تلاش کنیم که بازار سرمایه به بازار خوبی برای تامین مالی طرحهای بخش خصوصی و دولت به ویژه در بخش تولید تبدیل شود، خاطرنشان کرد: باید منابع حاصله از بازار سرمایه صرف تولید و گسترش فعالیت های تولیدی در کشور شود تا چرخه اقتصادی در کشور به نحو شایسته ای به جریان بیفتد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران