در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519082 تاریخ : 1399/06/17-15:02:46
,17,10028,
همزمان با اول آبان روز آمارو برنامه ریزی نتایج سرشماری عشایر کوچنده اعلام خواهد شد

همزمان با اول آبان روز آمارو برنامه ریزی نتایج سرشماری عشایر کوچنده اعلام خواهد شد

حسین زاده : امیدواریم نتایج ثبت اطلاعات خانوارهای عشایر کوچنده کشور را به صورت نمادین در روز ملی آمار آماده و به عنوان یک نمونه موفق رونمایی کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، نشست مشترک مرکز آمار ایران وسازمان امور عشایر ایران با حضور روسا ، معاونین و جمعی از مدیران دو دستگاه روز یکشنبه مورخ 99/6/16 در سازمان امور عشایری ایران به منظور بررسی وضعیت سرشماری ثبتی مبنا عشایر کوچنده کشور، تشکیل شد.

در این نشست دکتر حسین زاده رئیس مرکزآمار ایران ضمن اظهار خرسندی از همکاری مشترک مرکز آمار و سازمان امور عشایر در خصوص سرشماری ثبتی مبنا عشایر گفت : اجرای سرشماری های قدیمی در دنیا در حال منسوخ شدن است و برای سرشماری میدانی و مراجعه به خانوارهای عشایری حدود 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که با تغییر روش اجرای سرشماری به ثبتی سازی اطلاعات عشایر کوچنده هزینه های سرشماری بسیار کاهش یافته است.

وی افزود: انجام سرشماری به شیوه ثبتی مبنا به عنوان یک کار بنیادی و اساسی مصوب هیات دولت است و شاید ما در دنیا و آسیا جزو اولین کشورها هستیم که قانون سرشماری ثبتی مبنا را آماده کردیم.

حسین زاده با بیان پایبندی به تعهدات در تفاهم نامه میان مرکز آمار و سازمان امور عشایری ایران گفت : امیدواریم نتایج ثبت اطلاعات خانوارهای عشایر کوچنده کشور را به صورت نمادین در روز ملی آمار آماده و به عنوان یک نمونه موفق رونمایی کنیم.

رئیس مرکز آمار ایران تاکید کرد: کمیته مشترکی از سوی مدیران و کارشناسان دو سازمان تشکیل و با اهمیت ویژه، موضوع سرشماری عشایر برای روز آمار ملی آمار تکمیل و آماده شود.

در این نشست همچنین رئیس سازمان امور عشایر ایران با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در خصوص ثبت اطلاعات جامعه عشایر کوچنده کشور ، اظهار داشت: طی جلساتی که با حضور مدیران و کارشناسان دو سازمان برگزار شد به تفاهم رسیدیم سرشماری عشایر کوچنده به صورت ثبتی مبنا انجام شود که امیدوارم هرچه سریع تر تکمیل و نتایج آن اعلام شود.

مهندس قندالی با اشاره به اینکه در آستانه تنظیم برنامه هفتم توسعه کشور هستیم و در این زمینه آمار عشایر از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: آمار موجود از عشایر کشور مربوط به 12 سال پیش است و این چندان مناسب نیست ضمن اینکه در برخی از استانها مشکلاتی در خصوص آمار عشایر داریم و ضروری است از این بلاتکلیفی خارج شویم و بر اساس آمار جدید با دستگاه های مختلفی که در ارتباط هستیم کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه هزینه های سرشماری ثبتی مبنا عشایر توسط تعاونی های عشایری پرداخت شده است، بر جبران این هزینه ها و بازگرداندن آن به تعاونی های عشایری تاکید کرد.

در ادامه این نشست گزارشی از روند ثبت اطلاعات خانوارهای عشایری کوچنده کشور توسط مدیرکل دفتر مطالعات سازمان امور عشایر و مدیرکل دفتر کشاورزی مرکز آمار ایران ارائه شد. همچنین در خصوص بررسی حضور عشایر در استان کردستان با توجه به نظر مسئولین این استان، تاکید شد و مقرر گردید بررسی لازم در این خصوص صورت گیرد تا اگر عشایری در کردستان حضور دارند سرشماری و از خدماتی که به عشایر ارائه می شود بهره مند شوند.

تاکنون سه سرشماری در سال های 66 و 77 و 87 با همکاری مشترک سازمان امور عشایر و مرکز آمار ایران از عشایر کوچنده کشور انجام شده است. در آخرین سرشماری عشایر کوچنده کشور در سال 1387، عشایر حدود 1,5 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند که 30 درصد از دام کشور را در اختیار دارند که نشان از سهم ویژه جامعه عشایری در تولیدات دامی و لبنی کشور است.

لازم به ذکر است کار ثبت اطلاعات عشایر کوچنده کشور از طریق تعاونی های عشایری ازبهمن سال 1397 آغازشد واولین سری داده ها برای راستی آزمایی و بررسی در زمستان 1398 به مرکز آمار ایران ارسال شد . مرکز آمار ایران طی فرایندی نسبت به بررسی داده ها ازطریق ارتباط با سایر پایگاه های اطلاعاتی مانند هدفمندی یارانه ها ، تامین اجتماعی ، بیمه سلامت ، آموزش و پرورش ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و... و همچنین ساختار داده ها اقدام به بهبود داده ها نمود . درحال حاضر روند بررسی داده ها در مرکز آمار ایران و اعلام به سازمان امور عشایری ایران برای رفع خطاها ادامه دارد .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 221
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران